Leśny Festyn Edukacyjny 2017

DSC07015
10 czerwca 2017 roku na Skwerze Arki Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim, odbył się Leśny Festyn Edukacyjny zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. W tym roku przebiegał pod hasłem "Sekrety Lasu". Na festynie nie zabrakło stoiska Ligi Ochrony Przyrody.

Rodzinny festyn odbył się juz po raz trzynasty i jak co roku, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na licznie przybywających gości, czekało wiele atrakcji. Uczestnicy Festnu mieli możliwość obejrzeć z bliska drapieżne ptaki, wziąć udział w budowie budek lęgowych oraz karmników, a także w warsztatach stolarskich.

Członkowie Oddziału Powiatowego LOP w Kościerzynie przygotowali stoiska, na których zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, mieli okazję bliższego zapoznania się z zagadnieniami przyrodniczymi i proekologicznymi jak odzysk surowców wtórnych, recykling, segregacja odpadów. Każdy z uczestników miał możliwość przygotować kartki papieru czerpanego z elemetami dekoracyjnymi. Stoiska LOP cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

DSC07018 DSC07003 DSC07004 DSC07010 DSC07014

Plakat: