wersja kolor-01
Sprawozdanie z realizacji zadania "Ekologia i ochrona środowiska jako fundament w propagowaniu i kształtowaniu postaw prośrodowiskowych u mieszkańców i turystów województwa pomorskiego" realizowane przez Ligę Ochrony Przyrody w 2018 roku.

Umowa dotacji WFOŚ/D/9/68/2018

W ramach projektu realizowane były następujące przedsięwzięcia:

1. Kampania edukacyjna „Poznaję, szanuję, chronię"
2. Aktywizacja społeczności lokalnej na rzecz środowiska pt. „Spotkania z ekologią"
3. Walka z gatunkami roślin inwazyjnych na rzecz gatunków rodzimych
4. Wystawy powiatowe i wojewódzkie – Wystawa grzybów
5. Akcja „Kształtowanie postaw prośrodowiskowych w Gdańsku"
6. Organizacja i przeprowadzenie imprez plenerowych - Dzień Ziemi, Festyn na osób niepełnosprawnych, Dzień Dziecka - Festyn w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kościerzynie
7. Ochrona naturalnego środowiska – Walka z odpadami w powiecie kościerskim
8. Cztery konferencje terenowe - Konferencja terenowa - atrakcje przyrodnicze Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana"Konferencja wyjazdowa do Rezerwatu "Mewia Łacha" i "Ptasi Raj", 2 konferencje terenowe „Bogactwo – flora, fauna i ochrona przyrody na terenie Rezerwatu Biosfery, Parku Narodowego Bory Tucholskie i Zaborskiego Parku Krajobrazowego"
9. XIII Kartuski Targ Produktów Ekologicznych

Pobierz sprawozdanie całościowekliknij tutaj

Organizatorzy zadania – Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku oraz Zarząd Oddziału Powiatowego LOP w Kościerzynie, Wejherowie i Gdańsku wraz ze wszystkimi beneficjentami projektu serdecznie dziękują władzom oraz pracownikom WFOŚiGW w Gdańsku za udzieloną pomoc finansową i merytoryczną podczas realizacji zadania.

W tym miejscu pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zadania „Ekologia i ochrona środowiska jako fundament w propagowaniu i kształtowaniu postaw prośrodowiskowych u mieszkańców i turystów województwa pomorskiego" realizowane przez Ligę Ochrony Przyrody w 2018 roku, przede wszystkim Członkom naszego Stowarzyszenia, ale także Zarządowi Głównemu Ligi Ochrony Przyrody, pracownikom Nadleśnictw RDLP w Gdańsku, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, samorządom Powiatu Kościerskiego i Kartuskiego oraz wszystkim pozostałym Partnerom i Darczyńcom, bez pomocy których nie udałoby się całe przedsięwzięcie!

Zadanie „Ekologia i ochrona środowiska jako fundament w propagowaniu i kształtowaniu postaw prośrodowiskowych u mieszkańców i turystów województwa pomorskiego" realizowane przez Ligę Ochrony Przyrody w 2018 roku organizowane jest w ramach zadania dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.