Relacja z Eliminacji Okręgowych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w województwie pomorskim 2017

DSC 5864
22 kwietnia 2017 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Wyniki oraz materiały z etapu wojewódzkiego i podstawowego znajdą Państwo w artykule.

Zebranych Uczestników, Opiekunów, Komisję Konkursową i gości powitali uroczyście członkowie Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku.

W części pisemnej uczestniczyło 58 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Test składał się z 50 pytań i trwał 60 minut. Po części pisemnej każdy z uczestników miał zapewniony posiłek.

Następnie uczestnicy wraz z Opiekunami wysłuchali wystąpienia Pani dr Joanny Świętej-Musznickiej z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego na temat „Jak zmieniało się środowisko przyrodnicze Gdańska w ciągu ostatnich 1500 lat".

W etapie ustnym wzięło udział 13 najlepszych uczestników, w tym 4 wyłonionych w trakcie dogrywki oraz uczestnik z województwa pomorskiego, który ze względu na odbywająca się tego samego dnia Olimiadę Biologiczną,przystąpił do OWE w stolicy. Finaliści oceniani byli przez Jury konkursowe, któremu przewodniczył Pan Michał Machnikowski z Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Członkami jury byli również: Pani Barbara Potulska z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, Pani Katarzyna Dziendziela z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, Pani Joanna Grzyba z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Gdańsk.

I miejsce XXXII OWE w województwie pomorskim zajął:

Krzysztof Ciosek

z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku pod kierunkiem Pani Moniki Kulesza.

W tej części konkursu wyłoniono łącznie 8 uczniów, którzy uzyskali najwięcej punktów z części pisemnej oraz ustnej, w tym uczestnik reprezentujący województwo pomorskie, który przystąpił do Olimpiady w Warszawie. Laureaci będą reprezentować województwo pomorskie na szczeblu centralnym, który odbędzie się w dniach 2 - 4 czerwca w Sieradzku (województwo mazowieckie).
Uczestnicy części ustnej eliminacji otrzymali nagrody w postaci książek, sprzętu elektronicznego oraz materiałów edukacyjnych.

Nagrody na Olimpiadę zostały zakupione w ramach zadania dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Nagrody na Olimpiadę ufundowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku, a także Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Gdynia, Firma Balticad.

Do wszystkich uczestników eliminacji wojewódzkich wysłane zostaną drogą pocztową dyplomy oraz zaświadczenia potwierdzające udział w Olimpiadzie. Prosimy o cierpliwość.

Imienne zaproszenia na etap centralny zostaną wysłane pocztą tradycyjną na podane adresy do korespondencji. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną przekazane bezpośrednio zainteresowanym.

Pobierz:
- wyniki eliminacji w województwie pomorskim
- pytania części pisemnej eliminacji okręgowych
- pytania dogrywki eliminacji okręgowych
- szyfr odpowiedzi eliminacji okręgowych
- prezentacja wyświetlona podczas rozpoczęcia OWE
- pytania części ustnej eliminacji okręgowych, zestaw 1-6
- pytania części ustnej eliminacji okręgowych, zestaw 7-12
- program OWE
- regulamin OWE

Wszystkim Uczestnikom oraz ich Opiekunom dziękujemy za zaangażowanie, a Zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W tym miejscu pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Eliminacji Wojewódzkich XXXII OWE, Komisji Konkursowej, wolontariuszom oraz fundatorom nagród, bez pomocy których nie udałoby się całe przedsięwzięcie!

Organizator   Współorganizator  Patronat Partner
 logo lop male logoUG  rdos gdansk small  logor RCWG małe internet
 LOP Okręg
w Gdańsku
 Instytuy Geografii UG
Instytut Filozofii, Socjologii
i Dziennikarstwa UG

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
w województwie pomorskim realizowana
jest w ramach zadania dofinansowanego
przez WFOŚiGW w Gdańsku
 WFOSiGW wersja kolor-01

Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej w województwie pomorskim wspierają:
rdlp pewik logotyp podstawowy  balticad logo kolor  NOWE.BE7 logo WOLONTARIATcmyk

W razie pytań czy wątpliwości prosimy kontaktować się mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (58 341 43 76, kom. 698 796 612).
Opiekunowie (z woj. pomorskiego), którzy nie otrzymują mailowych informacji dot. Olimpiady, a chcieliby się z nimi zapoznawać proszeni są o zgłoszenie mailowe bądź telefoniczne.

DSC 5800 DSC 5816 DSC 5814 DSC 5879 DSC 5882 DSC 5896 DSC 5915 DSC 5982 DSC 5948 DSC 5951 DSC 5955 DSC 5961 DSC 5965 DSC 5968 DSC 5974 DSC 6039 DSC 6041 DSC 6042 DSC 6054 DSC 5815 DSC 5906