XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap wojewódzki - 06 kwietnia 2019

toto
Dnia 6 kwietnia 2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Etap Wojewódzki XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wyniki oraz niezbędne materiały z tego etapu znajdą Państwo w poniższym artykule.

Uczestników-laureatów Etapu Podstawowego OWE wraz z Nauczycielami, Komisję Konkursową, Gości oraz Organizatorów uroczyście powitał Pan Jerzy Krefft - Prezes Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku oraz pracownica biura LOP mgr Joanna Konopka.

W części pisemnej, składającej się z 50 zamkniętych pytań, wzięło udział 73 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Test trwał 60 minut. Po części pisemnej uczestnicy zostali zaproszeni na drugie śniadanie.

Kolejnym ciekawym punktem w programie wydarzenia była prelekcja pt. "Las w Metropolii Trójmiejskiej" przygotowana przez mgr inż. Jerzego Krefft - Prezesa Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku oraz wieloletniego pracownika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Pan Jerzy Krefft w szczególny sposób podkreślił jak w dzisiejszych czasach wygląda praca leśnika na codzień.

W etapie ustnym udział wzięło 12 najlepszych uczestników, w tym 2 wyłonionych w trakcie dogrywki.

Finaliści oceniani byli przez następującą Komisję Konkursową:

- Przewodniczący Komisji - Pan Michał Machnikowski z Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Wejherowie

oraz Członkowie Komisji:

- Pani Beata Michno z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego,

- Pan Dawid Kaczmarek z Ligi Ochrony Przyrody Oddziału w Wejherowie,

- Pani Anna Borowicz ze Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie.

I miejsce w Etapie Wojewódzkim XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w woj. pomorskim zajął:

Kajetan Biernacki

uczeń klasy III z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku pod opieką Pana Jacka Balerstet.

Po etapie ustnym wyłoniono 7 najlepszych uczestników, którzy otrzymali największą ilość punktów sumując obie części pisemną jak i ustną. Laureaci będą reprezentować województwo pomorskie na Etapie Centralnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w dniach 7-9 czerwca 2019 r., który odbędzie się w woj. kujawsko-pomorskim w Tucholi.

Wszyscy uczestnicy etapu ustnego otrzymali nagrody w postaci książek oraz różnych materiałów edukacyjnych. Nagrody na XXXIV OWE zostały ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku oraz Nadleśnictwa do niej przynależące jak i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Gdyni. Do wszystkich uczestników Eliminacji Wojewódzkich XXXIV OWE wysłane zostaną pocztą tradycyjną zaświadczenia potwierdzające udział w Olimpiadzie.

Wszystkim Uczestnikom oraz Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie, a Zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

- wyniki eliminacji wojewódzkich - kliknij tutaj

- część pisemna - test 50 pytań -1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,

- część ustna zestawy - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12,

- pytania dogrywki - kliknij tutaj