"Spotkania z ekologią" Kościerzyna 2017

DSC 0992
Wiosną, w ramach projektu pt. "Spotkania z ekologią" LOP Oddział w Kościerzynie przeprowadził szereg zajeć i warsztatów dla uczniów szkól podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na terenie województwa pomorskiego. Zajęcia odbywające się w ramach projektu to "Kościerzyna mówi TAK oszczędności energii", "Kościerzyna - Miasto z klimatem" oraz "Ekologicznie postępujesz - dymów nie emitujesz".

"Kościerzyna mówi TAK oszczędności energii"

Przeprowadzono pogadanki edukacyjne dla uczniów klas IV i V publicznych i niepublicznych Szkół Podstawowych z terenu miasta Kościerzyna. Zajęcia poświęcone były tematyce ochrony środowiska, jakości powietrza i ekologii.

"Kościerzyna – Miasto z klimatem"

Przeprowadzono warsztaty ekologiczne. Odbywały się one w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica", Szkole Podstawowej nr 1 oraz Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie. W zajęciach poświęconych tematyce ochrony środowiska i ekologii wzięło udział ok. 300 uczniów kościerskich placówek oświatowych.

"Ekologicznie postępujesz – dymów nie emitujesz"

Przeprowadzono zajęcia w trzech powiatach województwa pomorskiego. Spotkania w powiatach kartuskim, kościerskim, bytowskim oraz lęborskim poprowadziła Prezes Ligi Ochrony Przyrody w Kościerzynie Pani Teresa Preis:

- 14/16.03.2017 - w Kartuzach, spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Technicznych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących. W spotkaniu uczestniczyło łącznie 611 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunowie.
- 15.03.2017 - w Bytowie, spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 1 i uczestniczyło w nim 109 gimnazjalistów oraz nauczyciele.
- 20.03.2017 - w Lęborku, udział wzięło 31 mieszkańców powiatu.

DSC 0929 DSC 0930 DSC 0928 DSC 0962 DSC 0947 DSC 0990 DSC 0998 DSC 1002