Wystawa grzybów 2018

P1030469 nowe
Zarząd Oddziału Powiatowego LOP w Kościerzynie zorganizował objazdową wystawę grzybów, połączoną z prezentacją, kołem fortuny, grami, konkursami.

Na planszach można było zobaczyć kilkadziesiąt gatunków grzybów. Wystawę podziwiały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i zainteresowani mieszkańcy powiatu kościerskiego, którzy chętnie zgłębiali swoją wiedzę poprzez przygotowane pomoce dydaktyczne i lekturę.

Wyeksponowano grzyby jadalne, niejadalne trujące i grzyby chronione. Można było skorzystać z koła fortuny, na którym do rozpoznania były różnorodne  gatunki grzybów, udostępniono również gry planszowe min. grzybobranie, grzyby na materiałach edukacyjnych i prezentacja multimedialna. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki z grzybami itp.

Głównym celem wystawy objazdowej było dotarcie do jak największej liczby dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu kościerskiego, edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa w zbieraniu grzybów, jak zbierać grzyby, które nadają się do jedzenia i którymi gatunkami można handlować, jak odróżniać te najbardziej popularne od trujących i jak ubierać się do lasu biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo kleszczy.

P1030471 nowe P1030470 nowe P1030471 nowe DSC05940 nowe DSC05942 nowe P9220270 nowe P9220273 nowe P9220291 nowe

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor-01