Zaproszenie na Światowy Dzień Ziemi w Kościerzynie 2019

ZARZĄD ODDZIAŁU POWIATOWEGO LIGI OCHRONY PRZYRODY
W KOŚCIERZYNIE ZAPRASZA 25 KWIETNIA 2019 r. na obchody XXVI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI W KOŚCIERZYNIE pod patronatem BURMISTRZA MIASTA KOŚCIERZYNY I STAROSTY POWIATU KOŚCIERSKIEGO, które rozpoczną się o godz. 9:30 w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie Marszem Ziemi do Ogródka Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta.

PROGRAM :
9:25 - zbiórka przy Szkole Podstawowej nr 6
9:30 - Marsz Ziemi ulicami miasta (Skłodowskiej, Ks. Zmartwychwstańców, Wybickiego, Szopińskiego 3 Maja do Ogródka Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta)

- Festyn Ekologiczny w Ogródku Jordanowskim
- wystąpienia dzieci i młodzieży z programem ekologicznym (prosimy o informację)
Stoiska: Nadleśnictwa Kościerzyna i Lipusz - ekosystem lasu, ochrona lasów, konkursy, zabawy i gry ekologiczne, , U.M. Kościerzyna i LOP z prezentacją multimedialną i mini eksponatami - odnawialnych źródeł energii, „Kościerzyna mówi TAK oszczędności energii", zanieczyszczenie powietrza, itp.
- PARKI KRAJOBRAZOWE,
- ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH STARY LAS - gospodarka odpadami, segregacja, recykling,
- SP NR 6 – Elektroodpady.- Badanie wody z jezior: Gałęźnego, Kaplicznego, Wierzyska i rzeki Bibrowej,
- KOS-EKO: prezentacja - woda źródłem życia, oczyszczalnia ścieków - ćwiczenia z mikroskopem,
- SANEPID i MOPS - wpływ zanieczyszczenia powietrza na nasze zdrowie, zdrowa żywność, stop dopalaczom itp.
- LOP - Ekosystem lasu, tropy zwierząt, koło fortuny, flora i fauna, skały i minerały, warsztaty: papier czerpany, wyroby z gliny itp.
- ZHP – GRA TERENOWA EKOLOGICZNA
- POLICJA - bezpieczeństwo w ruchu drogowym i podczas zabaw + prezentacje,
- STRAŻ POŻARNA - bezpieczeństwo ppoż., „Nie wypalaj traw" + prezentacje,
- STOISKA REGIONALNE: warsztaty kreatywne: m.in. kwiaty i ozdoby z bibuły, haft, wiklina papierowa, malowanie na drewnie i inne prace plastyczne, praca w glinie itp.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH:
- PREZENTACJA działań ekologicznych szkoły wpływających na stan środowiska
(zanieczyszczenie powietrza, zmiany klimatu, gospodarki odpadami, ochrona przyrody i. t. p.
- RÓŻNORODNE KONKURSY PODCZAS FESTYNU .
- Atrakcyjne przygotowanie grupy na święto Ziemi.
- układanie puzzli ekologicznych - wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, oszczędzanie energii, wody, flora i fauna, konkursy zręcznościowe

Wręczenie nagród laureatom konkursów
Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie.

herb powiatu koscierskiego-zmniejszony  herb miasta koscierzyna  logo lop male
 rdlp  koscierski dom kultury  zpk