Wyjazd grupy słuchaczy Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie do Ogrodu Zoologicznego w Oliwie 2017

DSCF6374
Zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć, dnia 21 kwietnia 2017 r. odbyła się wycieczka do Oliwskiego Ogrodu Zoologicznego, zorganizowana dla słuchaczy i członków LOP przy  WUTW w Wejherowie. (grupa 47 osób).Wycieczka ta była swego rodzaju podsumowaniem zajęć  z ekologii i ochrony środowiska, prowadzonych przez  wolontariuszki - Wiktorię Rocławską i Jolantę Czeczótka, w cyklu zajęć „Krainy zwierzęce świata”.

Na wcześniejszych zajęciach obejrzano filmy przedstawiające strategię działania drapieżników i ich ofiar, zachowania zwierząt w różnych sytuacjach w ich naturalnym środowisku oraz problemy związane z ich ochroną.

Program zwiedzania Oliwskiego ZOO obejmował:

1. Udział w zajęciach edukacyjnych, które przeprowadziła pani Grażyna Naczyk  " Cele i zadania ogrodów zoologicznych oraz życie zwierząt na sawannach "
  2.  Przejazd kolejką „Retro” z przewodnikiem po terenie całego ogrodu i poznanie  poszczególnych przedstawicieli zwierząt, pochodzących z różnych krain zoogeograficznych, oraz zwrócenie uwagi na kwatery zajmowane przez różne zwierzęta - odpowiadające im nisze ekologiczne w naturalnym środowisku (ekosystemie).

Wycieczka, mimo nieco zimnej i wietrznej pogody była bardzo udana. Wspaniale prowadzone zajęcia edukacyjne, jak również  ciekawe informacje o zwierzętach  - mieszkańcach ZOO warte były  naszych poświęceń.

Korzystając z okazji, w drodze powrotnej wstąpiliśmy do Bazyliki Archikatedralnej w Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy prezentacji  Organów Oliwskich podczas koncertu specjalnie przygotowanego dla nas przez pana Błażeja Musiałczyka, który dostarczył nam wspaniałych wrażeń dźwiękowych i wizualnych.

Tekst: W. Rocławska, J. Czeczótka

Zdjęcia: J. Czeczótka

Galeria

DSCF6356 DSCF6357 DSCF6360 DSCF6362 DSCF6364 DSCF6369 DSCF6372 DSCF6374 DSCF6375