Zajęcia edukacyjne dla Przedszkolaków

Dnia 28.11.2011 r. odbyły się zajęcia edukacyjne w Przedszkolu im. św. Joanny Beretty Molla w Straszynie.

Dziękujemy bardzo za niezwykle serdeczne przyjęcie i miłe spotkanie.

Edukacja ekologiczna jest bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach. Już od najmłodszych lat należy wyrabiać prawidłowe nawyki dbałości o stan środowiska, by zapewnić bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłemu pokoleniu. W związku z powyższym przygotowane zostały zajęcia edukacyjne (30-45 min) poruszające tematy:

• Prawidłowego zachowania się w lesie – po tej części zajęć dzieci zrozumiały, że las jest skomplikowanym organizmem, składającym się z wielu różnych elementów. Otrzymały też wskazówki, jak powinny zachowywać się podczas wizyty w lesie. Zajęcia prowadziła Sylwia Kolmetz
  • Segregacji odpadów – w trakcie tej części dzieci zapoznały się z pojęciami segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania. Dowiedziały się również, jakie są rodzaje odpadów oraz jak je prawidłowo segregować. Zajęcia były prowadzone przez Katarzynę Kamińską

Na koniec zajęć dzieci dostały dyplomy " Małego Przyrodnika", zawierające zasady prawidłowego zachowania się w lesie oraz segregacji odpadów.

A my zostałyśmy obdarowane pięknymi i ciekawymi prezentami wykonanymi przez przedszkolaki, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Informacje oraz zdjęcia dostępne są na stronie Przedszkola: www.przedszkolejoanny.pl/wydarzenia.html