Sprawozdanie z Sesji Przyrodniczej pod hasłem "Dziedzictwo Przyrodnicze Gdańska"

sesja_przyrodnicza1
Zapraszamy do zapoznania się
z relacją z wydarzenia

  

    

       Dnia 26 czerwca 2012 r. w Gimnazjum nr 19 w Gdańsku odbyła się Sesja Przyrodnicza pod hasłem „Dziedzictwo Przyrodnicze Gdańska", będąca uroczystym podsumowaniem konkursów organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody
w Gdańsku w roku szkolnym 2011/2012.

       Konkursy fotograficzne „Zielony Gdańsk" i „E cantu cognoscitur avis - Każdy ptak po swojemu śpiewa" oraz plastyczny  „Zwiastuny Wiosny" miały na celu przede wszystkim zachęcenie uczniów do obserwacji środowiska przyrodniczego, różnych gatunków ptaków i ich siedlisk oraz do poznania bogactwa flory i fauny województwa pomorskiego wiosną.

       Spotkanie uroczyście rozpoczął i przywitał gości Prezes Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku Jerzy Krefft. Sesja nie odniosłaby tak dużego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, dlatego już na samym początku Pan Prezes skierował słowa podziękowania przede wszystkim dla Pani Dyrektor Gimnazjum nr 19 w Gdańsku - Małgorzaty Radawiec oraz Nauczyciela Gimnazjum nr 19 - Kariny Bołkowskiej za gościnność, życzliwość, trud oraz  pomoc w przygotowaniu Uroczystości oraz dla pozostałych zaangażowanych osób. Należy również wspomnieć, iż projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz Urzędu Miasta Gdańsk, którym to serdecznie dziękujemy.

       Kolejnym punktem programu były prelekcje Pana Marcina Stanisława Wilgi pt. „Przyrodnicze unikaty Gdańska". Pan Marcin przedstawił interesujące gatunki występujące w Gdańsku, poczynając od tych spotykanych na co dzień, kończąc na tych, których istnienia często się nie zauważa, a są niezwykle cenne przyrodniczo, oraz organizmach zagrożonych i występujących na zaledwie kilku stanowiskach w Polsce. „Bogactwo natury - Gdańskie rezerwaty" to tytuł prelekcji Pana Marcina Gałęziewskiego, podczas której uczestnicy mogli poznać gdańskie rezerwaty „Mewia Łacha" i „Ptasi Raj" oraz gatunki ptaków je zamieszkujących.

       Po prezentacjach nastąpiło krótkie podsumowanie wszystkich trzech konkursów. Jak się okazało największym powodzeniem cieszył się konkurs „E cantu cognoscitur avis - Każdy ptak po swojemu śpiewa", na który wpłynęło ponad 300 prac. Wystawa, na którą składało się wiele oryginalnych zdjęć i prac plastycznych była imponująca, pełna barw, zachwycała pomysłowością i różnorodnością technik wykonania. Autorzy prac wykazali się niezwykłą spostrzegawczością oraz uwiecznili ciekawe momenty z życia zwierząt i pokazali, że przyroda jest nieodłącznym elementem miasta.

       Najważniejszym punktem sesji było jednak uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom, osobom wyróżnionym oraz tym, których prace znalazły się na wystawie. Uczniowie otrzymali wiele ciekawych książek, lornetki, kompasy oraz przybory plastyczne, by mogli rozwijać swoje pasje, umiejętności i zainteresowania. Wierzymy, iż udało nam się zachęcić uczestników do dalszych obserwacji przyrodniczych i udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody w Gdańsku.

      Na zakończenie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczestników na Wernisaż prac oraz słodki poczęstunek.

 

fotorelacja z wydarzenia: kliknij tutaj

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2019/2020:

 znaczeklop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b