Relacja z warsztatów papieru czerpanego - wrzesień 2012 Gdańsk

obraz 007

Liga Ochrony Przyrody w Gdańsku włączyła się w tegoroczną akcję
"Z książką na walizkach".
Dnia 15.09.2012 r. w godz. 11.00 - 15.00 przy Bramie Zielonej w Gdańsku odbyły się warsztaty papieru czerpanego.

Organizatorem już piątej edycji akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. W sobotę podczas Pikniku Czytelniczego na Długim Targu uczestnicy mogli wzdziąć udział w spotkaniach autorskich, grach i zabawach organizowanych przez przedstawicieli Biblioteki.

Podczas warsztatów prowadzonych przez LOP (Panią Teresę Preis, Pana Jerzego Preis, Panią Katarzynę Kaminską) uczestnicy imprezy dowiedzieli się jak z makulatury w warunkach domowych, szkolnych zrobić nowy papier i w ten sposób chronić lasy. Każdy mógł samodzielnie wykonać kartkę papieru czerpanego, czy serduszko z masy makulaturowej zdobione techniką decoupage. Warsztaty cieszyły się ogronym zainteresowaniem mimo deszczowej pogody. Zarówno dzieci, jak i dorośli z zapałem przerabiali stare, zużyte gazety w nowy, zdobiony papier. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę wykonane przez siebie dzieło.

Fotorelacja - kliknij tutaj