Portal edukacyjny "Znak Natury"

Serdecznie zachęcamy zarówno do odwiedzin jak i aktywnego uczestnictwa w budowaniu zawartości portalu. Tym bardziej, że w projekcie uczestniczy jedna z pomorskich gmin - gmina Kaliska!

Liga Ochrony Przyrody w ramach projektu „Znak Natury – wsparcie gmin w racjonalnym wykorzystaniu zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju obszarów Natura 2000 w zakresie turystyki" realizowanego dzięki dofinansowaniu ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi portal www.znaknatury.lop.org.pl.

Projekt ma na celu promowanie walorów przyrodniczo-turystycznych gmin położonych na obszarach Natura 2000 poprzez przeprowadzenie na ich terenie kampanii informacyjno – edukacyjnej ukierunkowanej na budowanie przyjaznego klimatu wokół obszarów Natura 2000 oraz wykorzystanie ich potencjału jako możliwości dla rozwoju gminy.

W gminie Kaliska zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dot. obszaru Natura 2000 Bory Tucholskie dla uczniów tamtejszych szkół oraz spotkania z mieszkańcami, podczas których przedstawione zostały zarówno walory naszego obszaru jak i zagrożenia, które mają niekorzystny wpływ na tutejszą przyrodę.

Został również przeprowadzony i rozstrzygnięty konkurs na Znak Natury poszczególnych gmin. W naszej pomorskiej zwyciężył bocian czarny (Ciconia nigra), o którym wręcz "chodzą legendy".

Wszelkie aktualności o projekcie i wiele ciekawostek o gminie Kaliska oraz innych biorących udział w projekcie, znajdą Państwo na portalu edukacyjnym - www.znaknatury.lop.org.pl.