"Bioróznorodność Skarbem Pomorza" - zapraszamy do udziału w kampanii

logo glowneZapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w kampanii dot. bioróżnorodności województwa pomorskiego.

Poprzez projekt chcemy zwrócić uwagę na bezcenne skarby przyrody województwa, a także na potrzebę ochrony bioróżnorodności i wartości, które daje mieszkańcom.

Rekrutacja szkół do udziału w projekcie została przedłużona!!!

Głównym celem kampanii będzie poznanie i prezentacja bioróżnorodności województwa pomorskiego. Rezultatem tych działań będzie portal edukacyjny z mapą i zlokalizowanymi na niej wynikami obserwacji terenowych, zdjęciami, opisami, dzięki czemu każdy mieszkaniec i turysta będzie mógł poznawać walory przyrodnicze naszego regionu.

Beneficjentami projektu są Szkolne Koła LOP, koła przyrodnicze i ekologiczne, działające w szkołach i placówkach oświatowych naszego regionu.

Internetowy portal edukacyjny www.przyrodapomorza.pl jest w trakcie przygotowania. O jego uruchomieniu poinformujemy uczestników kampanii.

W ramach projektu planowane są następujące działania:
1. Warsztaty wprowadzające dla nauczycieli.
2. Inwentaryzacje prowadzone przez dzieci i młodzież pod opieką nauczycieli, członków LOP przy współpracy z pracownikami Nadleśnictw i Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.
3. Utworzenie portalu edukacyjnego prezentującego wyniki obserwacji poszczególnych szkolnych zespołów oraz przebieg konkursów dla uczniów i nauczycieli (każda szkoła otrzyma indywidualne konto do portalu edukacyjnego).
4. Uroczyste podsumowanie kampanii w formie konferencji.

Termin realizacji projektu: listopad 2014 - październik 2015.

Więcej szczegółów znajdą Pańśtwo w Regulaminie uczestnictwa w kampanii dot. bioróżnorodności województwa pomorskiego.

Nabór szkół: ze względu na ograniczoną liczbę szkół, które mogą wziąć udział w projekcie prosimy o zgłaszanie chęci udziału w kampanii poprzez przesłanie wypełnionego zeskanowanego formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Rekrutacja szkół do udziału w projekcie została przedłużona!!! Zapraszamy do zgłaszania!!!

W razie pytań, czy wątpliwości prosimy kontaktować się telefonicznie (504463506) bądź mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) z Panem Tomaszem Michalskim - Koordynatorem kampanii.

Pobierz:

- o projekcie - kliknij tutaj

- zaproszenie - kliknij tutaj

- regulamin udziału w projekcie v 2- kliknij tutaj

- formularz zgłoszeniowy - kliknij tutaj

loga

Partonat medialny: