Bioróżnorodność - poznaj by zachować 2016

DSCF4116
21 maja odbyła się w Parku Reagana gra terenowa z cyklu „Bioróżnorodność – poznaj by zachować". Festyn zorganizowany został w ramach pikniku edukacyjnego. Organizatorami imprezy byli Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Partnerzy.

Po raz kolejny w czasie festynu przyroda została zaprezentowana we wszystkich możliwych odsłonach - przez prace plastyczne, po opowiadania czy konkursy do pokazów i doświadczeń.

Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku oraz Oddział w Kościerzynie przygotowały różnorodne konkursy, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczestnicy mogli zapoznać się z gatunkami flory i fauny, biorąc udział w kole fortuny, a także wypełniając plansze przyrodnicze. Ponadto, można było włączyć się do gry „Poznaj Granice" przybliżającej nam gatunki rodzime i inwazyjne. Na każdego uczestnika zabawy czekały drobne upominki.

Festyn „Bioróżnorodność – poznaj by zachować" był wspaniałą formą spędzenia wolnego czasu, a zarazem pogłębienia swojej wiedzy na temat otaczającej przyrody.

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Miasta Gdynia.

Plakat Program

DSCF4119 DSCF4120 DSCF4122 DSCF4124 DSCF4127 DSCF4130 DSCF4138 DSCF4139 DSCF4143 DSCF4145 DSCF4146