Marsz Na Orientację "Tropem Ptasim" 2017

IMAG0052
26 sierpnia 2017 r. w gdańskiej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbył się Marsz Na Orientację „Tropem Ptasim". Impreza terenowa zorganizowana została przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku w ramach zadania „Chronię Gdańską Przyrodę" - cykl zajęć praktycznych dofinansowanego ze środków Miasta Gdańsk.

W marszu brali udział uczestnicy indywidualni i drużyny dwuosobowe. Przy rejestracji każdy uczestnik otrzymał pakiet w skład którego weszły: mapa z oznaczoną trasą, instrukcje dla poszczególnych etapów, karty do wykonania zadań, identyfikator oraz prowiant. Tuż przed godz. 10:00 koordynator imprezy Wojciech Tysler przywitał wszystkich uczestników, przedstaiwił zasady imprezy oraz oficjalnie ogłosił rozpoczęcie marszu.

Trasa marszu złożona była z trzech etapów. W każdym z nich, na uczestników czekały różnorodne zagadki przyrodnicze:
• W pierwszym etapie uczestnicy musieli pokonać dystans od punktu startu do punktu I trasą wyznaczoną na mapie oraz wykonać krótki test, w którym trzeba było określić, czy podany gatunek ptaka zimuje w Polsce, czy odlatuje.
• W drugim etapie uczestniczy musieli pokonać dystans od punktu I do II wyznaczoną trasą oraz odpowiadać na zlokalizowane na trasie zgadki dotyczące niezwykłej grupy ptaków jakimi są sowy.
• W trzecim etapie zadaniem uczestników było pokonanie dystansu od punktu II do mety, trasą wyznaczoną na mapie oraz odpowiedzenie na pytania dotyczące ptaków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Poniżej przedstawiamy pytania i prawidłowe odpowiedzi z każdego etapu:

ETAP I - zimujemy, czy odlatujemy? pytania

 

wszystkie odpowiedzi

ETAP II - sowi las pytania
ETAP III - ptasie zagadki pytania

  

O miejscach zajętych przez uczestników decydowała poprawność udzielonych odpowiedzi oraz czas. Za każdy z etapów  można było zdobyć po 5 punktów. Natomiast za czas można było uzyskać od 0 do 10 punktów, w zależności od kolejności dotarcia do mety:

Etapy Etap I Etap II Etap III Czas
Max punkty 5 5 5 10

 

Kolejność na mecie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Punkty za czas 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

 

Poniżej 10 miejsca w kolejności na mecie przyznawane było 0 punktów. W przypadku remisu w punktacji o zajętym miejscu decydowała suma punktów za Etapy.

Po dotarciu uczestników do mety odbyło się podsumowanie imprezy oraz wręczanie dyplomów i nagród (sprzętu turystycznego, książek przyrodniczych, itd.) oraz upominków przekazanych przez Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Wszyscy uczestnicy Marszu na orientację wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą oraz bardzo dobrym zmysłem orientacji. Niemniej jednak wyróżnionych zostało pięć pierwszych miejsc:

1 miejsce: Anna Kosendowska i Sebastian Rynkiewicz
2 miejsce: Agnieszka Zdun
3 miejsce: Sebastian Meler i Jan Meler
4 miejsce: Krzysztof Piasecki i Janusz Piasecki
5 miejsce: Andrzej Trznadel

 

Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom marszu!

 W tym miejscu pragniemy równiez złożyć serdecznie podziękowania dla pracowników Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego za przekazane upominki dla uczestników marszu oraz cenne wskazówki metytoryczne i organizacyjne!

Dziękujem także bardzo serdecznie wolontariuszom i członkom naszego stowarzyszenia zaangażowanym w organizację marszu, bez pomocy których impreza nie odnioslaby takiego sukcesu!

 

Pobierz:

REGULAMIN: [kliknij tutaj]

 

Galeria:

IMAG0034 IMAG0043 IMG 20170826 095253 IMG 20170826 095926 IMAG0049 IMAG0058 IMAG0061 IMAG0067 IMAG0072 tropem ptasim-plakat 2017

 

Stopka marsz 2017

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2018/2019:

 znaczek lop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b