Podsumowanie projektu "Przyroda w mieście" 2017

IMG 7137 nowe
W dniu 24 listopada 2017 roku odbyło się oficjalne podsumowanie projektu "Przyroda w mieście" realizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku we współpracy z Polskim Związkiem Działkowców - Okręgowym Zarządem w Gdańsku. 

 

 

Spotkanie to odbyło się w siedzibie PZD. Wsród zaproszonych gości byli zarówno przedstawiciele Zarządu PZD oraz Zarządu LOP. Jedną z części zrealizowanego projektu był konkurs plastyczno-fotograficzny "Przyroda w mieście", dlatego wśród gości znaleźli się również laureaci konkursu wraz ze swoimi opiekunami. 

Cała uroczystość rozpoczęła się od krótkiej prezentacji obrazującej wszystkie działania realizowane podczas całego projektu. Obszerne materiały zdjęciowe świadczyły o dużym zainteresowaniu młodych ludzi przyrodą otaczającą miejsca naszego zamieszkania. W okresie wiosennym w ramach projektu przeprowadzony został cykl zajęć edukacyjnych w szkołach. Uczniowe chętnie brali czynny udział w takich zajęciach. Drugim równie ciekawym elementem zarówno dla młodzieży jak i dorosłych była praktyczna nauka budowy domków dla jeży i owadów. Uczniowe wykonywali domki z gliny lub butelek wypełnionych łodygami trzciny. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańku przedstawiciele LOP mogli również zakupić takie domki, które następnie wraz z domkami przygotowanymi przez uczniów uroczyście przekazali do Polskiego Związku Działkowców - Zarządu Okręgu w Gdańsku, które z kolei zostały powierzone właścicielom ogródków działkowych, gdzie umieszczone w ogrodach mogą pełnić funkcje - mieszkania dla zwierząt. 

Po krótkiej prezentacji nadszedł czas na główny punkt programu całego spotkania, czyli oficjalne wręczenie nagród i dypolmów laureatom konkursu plastyczno-fotograficznego "Przyroda w mieście". Gratulacje młodym uczestnikom konkursu składali Wiceprezes PZD Pan Stanisław Kasperek oraz Przedstawiciele Zarządu LOP Pani Elżbieta Szyler i Pani Wiktoria Rocławska. Nie obyło się bez gromich oklasków i aplauzów. 

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem laureatów na tle galerii nagrodzonych prac, którą każdy może podziwiać w siedzibie PZD - Zarządu Okręgu w Gdańsku. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz opiekunom prac. Dziękujemy za tak liczny udział w różnych przedsięwzięciach projektu "Przyroda w mieście" oraz życzymy dalszych sukcesów. 

 

Galeria:

IMG 7076 nowe IMG 7080 nowe IMG 7083 nowe IMG 7074 nowe IMG 7079 nowe IMG 7075 nowe IMG 7085 nowe IMG 7089 nowe IMG 7072 nowe IMG 7071 nowe IMG 7073 nowe IMG 7098 nowe IMG 7100 nowe IMG 7102 nowe IMG 7114 nower IMG 7120 nowe IMG 7134 nowe IMG 7138 nowe

 

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor-01

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2018/2019:

 znaczek lop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b