Ochrona płazów w Wejherowie 2014

plazy wejherowo
Już po raz kolejny Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku przeprowadziła akcję ochrony płazów na osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie. W tym roku aktywnie do działania włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera

wraz z Panią Zuzanną Sławińską - Opiekunką Szkolnego Koła LOP. Pracownicy RDOŚ rozstawili płotki zabezpieczające i wraz z uczniami i Panią Zuzanną, przez cały okres migracji płazów przenosili zwierzęta na druga stronę drogi, gdzie znajdują się zbiorniki wodne. Działania takie mają na celu ochronę ropuch i żab przed rozjechaniem ich przez samochody, pomoc w bezpiecznym dotarciu do miejsca rozrodu. Akcji towarzyszyło liczenie przenoszonych osobników poszczególnych gatunków. Dominowała ropucha szara (Bufo bufo).

Zdjęcia oraz więcej informacji znajdą Państwo na stronie RDOŚ - kliknij tutaj

Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom z ZSP nr 4 im. J. Wejhera za pełne zaangażowanie, profesjonalne i odpowiedzilane podejście do ochrony tych cennych dla ekosystemu zwierząt.