Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół LOP w Chojnicach

Zapraszamy do przeczytania sprawozdania

Dnia 18 stycznia 2012 roku w ZSKP w Chojnicach odbyło się spotkanie opiekunów szkolnych kół LOP.

Prezes powiatowego oddziału LOP Sławomira Brunka powitała zebranych gości i przedstawiła cel spotkania-integracja osób zajmujących się ekologią. Zaproszeni nauczyciele z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację na temat „Inwazyjnych gatunków obcych na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego", którą zaprezentowała Pani Justyna Rymon-Lipińska (pracownik Zaborskiego Parku Krajobrazowego). Następnym punktem programu było wystąpienie Pani Aliny Górskiej - nauczyciela metodyka Samorządowego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa dla nauczycieli w Chojnicach. Pani Alina Górska przedstawiła zebranym metody aktywizujące pracę uczniów w grupach, a następnie przekazała przygotowane przez siebie scenariusze zajęć oraz plansze dydaktyczne z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Pani Sławomira Brunka poinformowała zebranych, że 30 maja 2011 Rada Miejska w Chojnicach podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia przez Gminę Miejską Chojnice do sporządzenia programu  pt. „Strategia Rozwoju Miasta Chojnice  na lata 2012-2030". Dokument ma powstać do października 2012 i będzie określał  wielokierunkowy rozwój Gminy Miejskiej Chojnice do roku 2030. Powiatowy oddział LOP został  zaproszony do współtworzenia  wyżej wymienionego dokumentu.

Następnie Sławomira Brunka zachęciła nauczycieli do starania się o granty z Funduszu Naturalnej Energii. Fundusz Naturalnej Energii  to program organizowany przez GAZ-SYSTEM.   Jego celem jest wyłonienie projektów związanych z proekologicznymi działaniami. Aby wziąć udział w programie należy wejść na stronę: www.gazsystemdlanatury.pl

Kolejnym punktem programu była dyskusja na temat form działalności szkolnych kół LOP. Pani Zyta Rząska przedstawiła formy działalności proekologicznych w Szkole Podstawowej Nr 5. Pani Ewa Sobieraj omówiła kalendarz działań ekologicznych podejmowanych przez Gimnazjum Nr 2 w Chojnicach. Pani Janina Łowiecka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przechlewie opowiedziała zebranym jakie działania na rzecz środowiska naturalnego podejmowane są w Przechlewie.

Spotkanie odbywało się w miłej atmosferze - rozmowom i dyskusjom nie było końca. Wszyscy zebrani uważają, że takie spotkania pozwalają wzbogacić własną wiedzę i podzielić się swoimi  pomysłami z innymi.