Spotkanie członków LOP w Chojnicach - kwiecień 2013

img_8732

W dniu 18 kwietnia 2013 w Technikum nr 2 przy ulicy Dworcowej odbyło się spotkanie członków LOP oraz nauczycieli - opiekunów szkolnych kół LOP. Podczas zebrania dyskutowano nt. nowego systemu gospodarki odpadami oraz odbyły się wybory nowego Zarządu OP LOP w Chojnicach.

Podczas spotkania zebrani usłyszeli sprawozdanie Zarządu z działalności w mijającej kadencji. Następnie odbyły się wybory nowego Zarządu Oddziału Powiatowego LOP w Chojnicach. Prezesem została Pani Sławomira Brunka, a w skład Zarządu weszli: Piotr Rynka, Marek Pałaszyński, Piotr Chybowski, Tomir Kubicki, Jan Klepin, Arleta Bloch.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie Pana Andrzeja Brunki, który przedstawił zebranym zagadnienia prawne związane z nową ustawą o gospodarowaniu odpadami. Ożywiona dyskusja pokazała, że ta pogadanka była bardzo potrzebna i umożliwiła zapoznanie się z zasadami segregowania odpadów.

Pan Jan Bruski w swym wystąpieniu zachęcił do oddawania zużytych urządzeń elektronicznych do Bursy Powiatowej, gdzie odbywa się zbiórka elektrośmieci.

Zebrani żywo dyskutowali na tematy ekologiczne. Wszystkim przekazano materiały edukacyjne i zaproszono na następne spotkanie, które będzie miało charakter wyjazdowy i odbędzie się w Klosnowie.

Sławomira Brunka
Prezes OP LOP w Chojnicach