Zebranie LOP i szkolenie dot. NATURY 2000 w Chojnicach 2014

IMG 0773
Dnia 30.10.2014 w restauracji Sukiennice w Chojnicach odbyło się zebranie członków i sympatyków Ligi Ochrony Przyrody. Główny punkt spotkania to szkolenie w ramach projektu „Zwiększenie kompetencji mieszkańców obszarów Natura 2000"

odnośnie prac ZLW w ramach przygotowania PZO prowadzone przez Władysławę Lorbiecką – przedstawicielkę Zarządu Okręgu LOP w Gdańsku. Celem szkolenia było zapoznanie z zasadami ochrony przyrody na obszarach Natura 2000.

Nauczyciele uczestniczący w zebraniu otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia i materiały edukacyjne, które będą mogli wykorzystać na zajęciach
w szkołach. Dzięki temu uczniowie poznają zagadnienia związane z ochroną przyrody na obszarach Natura 2000.

Następnie zostały omówione sprawy bieżące: organizowane konkursy i turnieje wiedzy dla uczniów, przedstawiono informacje o planowanych w bieżącym roku szkolnym akcjach ekologicznych, których współorganizatorem jest LOP Chojnice. Omówiono także kwestię zbiórki baterii w terenie miasta i gminy Chojnice, która prowadzona jest w szkołach.

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali zachęceni do współtworzenia strony internetowej LOP (wystarczy przesłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. krótką relację oraz kilka zdjęć z przebiegu wydarzenia o charakterze ekologicznym).

Sławomira Brunka
Piotr Rynka
Oddział Powiatowy
LOP Chojnice

IMG 0777 IMG 0785 IMG 0787 IMG 0791 IMG 0794 IMG 0799

Projekt „Zwiększenie kompetencji mieszkańców obszarów Natura 2000 odnośnie prac Zespołów Lokalnej Współpracy w ramach przygotowania do Planu Zadań Ochronnych" organizowany jest przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyprody, przy współpracy jednostek terenowych, a dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji o projekcie:

cz. 1 - kliknij tutaj

cz. 2 - kliknij tutaj