XXII Gminny Konkurs Ekologiczny 2016

SAM 3572
Zapraszamy szkoły i uczniów do udziału w XXII Gminnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem: Przyroda i ja w Parku Narodowym „Bory Tucholskie"- 20 lat razem.
Organizator: Zespół Szkół Charzykowy , ul. Szkolna 1

Współorganizatorzy:

• Park Narodowy "Bory Tucholskie"
• Zaborski Park Krajobrazowy
• Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach
• Nadleśnictwo Rytel
• Liga Ochrony Przyrody – oddział powiatowy Chojnice

Cele i zadania:
• wzbudzenie zainteresowania problemami ekologicznymi i przyrodniczymi
• wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji i twórczego myślenia,
• kształtowanie nawyku korzystania z różnych źródeł wiedzy,
• promowanie zdrowego stylu życia
• kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska naturalnego

I. Zasady uczestnictwa:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych gminy Chojnice. Dojazd uczestników we własnym zakresie.
• Program konkursu:
1. Powitanie
2. Program artystyczny
3. Konkurs wiedzy oraz prezentacja zadań przez poszczególne zespoły
4. Poczęstunek
5. Podsumowanie. Wręczenie nagród.
Szkoła zgłasza jeden trzyosobowy zespół. Zgłoszenia do 11 kwietnia 2016 roku. Tel/fax: 0523988104 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Zespół przygotowuje plakat wykonany dowolną techniką w formacie A 1, który przedstawi walory przyrodnicze i turystyczne parku Narodowego Bory Tucholskie. Tegoroczny temat konkursu jest związany z dwudziestoleciem PN "Bory Tucholskie" i ma na celu promocję jego walorów wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie z danej szkoły zaprezentują jego treść w czasie 5 minutowej prezentacji. Wykonane przez uczniów prace przechodzą na własność organizatorów konkursu.

Ustala się następujące kryteria oceny prezentacji:
• Zgodność z tematyką konkursu
• Czytelnie przedstawiony temat
• Oryginalność i pomysłowość pracy
• Poziom artystyczny

Konkurs odbędzie się dnia 13 kwietnia (środa) 2016 roku w ZS Charzykowy o godz. 12:00.

II.Zakres wiedzy
• Wiedza o Parku Narodowym „Bory Tucholskie – wiadomości z przewodnika "Piła Młyn"- niebieska ścieżka dydaktyczna wydanie z 2010 roku - patrz załącznik do listu email.
• Zasady zachowania się w lesie, praca leśnika, rola lasu oraz rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew i krzewów występujące w naszych lasach.
• Zakresu wiedzy o Zaborskim Parku Krajobrazowym - Rozpoznawanie, biologia i behawior przedstawicieli rodziny
dzięciołowatych w Polsce

Serdecznie zapraszamy szkoły i uczniów z naszej gminy do udziału w konkursie!