Gminny Konkurs Ekologiczny w Zespole Szkół w Charzykowach 2017

DSCF2589
Dnia 26 kwietnia 2017 roku w ZS Charzykowach odbył się po raz XXIII Gminny Konkurs Ekologiczny. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Zaborskie rzeki skarbem bioróżnorodności regionu". Hasło konkursu nawiązywało do obchodzonego w 2017 roku „Roku rzeki Wisły".

Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na konieczność dbania o czystość naszych rzek, uświadomienie sobie i innym jaką ważną rolę w przyrodzie i gospodarce człowieka pełnią rzeki. Przed konkursem uczniowie obejrzeli przedstawienie ekologiczne przygotowane przez kółko teatralne naszej szkoły.

Uczniowie odpowiadali na pytania przygotowane przez Park Narodowy „Bory Tucholskie", Zaborski Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Rytel. Musieli wykazać się znajomością ogólnych informacji o parkach w naszym regionie, a także wskazać i omówić na mapach rzeki, które przebiegają przez nasz region. Ponadto odpowiadali na pytania dotyczące znajomości drzew leśnych oraz prezentowali plakat, na którym przedstawili walory przyrodnicze i turystyczne rzeki Brdy.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Beata Grabowska – Park Narodowy „Bory Tucholskie", Grażyna Jaszewska – Zaborski Park Krajobrazowy, Marek Pałaszyński – Nadleśnictwo Rytel, Marek Wituszyński – Fundacja Ekologiczna Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej.

Współorganizatorami konkursu i fundatorami nagród byli:

- Park Narodowy „Bory Tucholskie"
- Zaborski Park Krajobrazowy
- Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach
- Nadleśnictwo Rytel
- Liga Ochrony Przyrody – oddział powiatowy Chojnice
- FEZCH i Z w Chojnicach.

W zmaganiach konkursowych brało udział 6 drużyn ze szkół gminy Chojnice.

Pierwsze miejsce zajęła szkoła: SP Charzykowy, drugie SP Swornegacie, trzecie SP Kłodawa.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za pomoc w organizacji konkursu, a uczestnikom za aktywny udział.

Piotr Rynka ZS Charzykowy

DSCF2605 DSCF2648 DSCF2674 DSCF2719