Zebranie Zarządu Oddziału LOP w Chojnicach

IMG 20180118 175738
Dnia 18 stycznia 2018 roku dzięki uprzejmości Pana Kamila Trzebiatowskiego Dyrektora Technikum nr 2 w Chojnicach odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Ligi Ochorny Przyrody w Chojnicach.

Członkowie Zarządu Okręgu LOP w Chojnicach w osobie Pani Prezes Sławomiry Brunki i Pana Wiceprezesa Piotra Rynki powitali zebranych gości  i przedstawili prelegenta zebrania, którym była Pani Grażyna Jaszewska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawiła one prezentację podsumowującą badania nad zimorodkiem na terenie ZPK. Słuchacze mogli poznać wiele ciekawych danych i informacji o tym ptaku zamieszkującym skarpy naszych rzek.

Po ożywionej dyskusji na temat tego gatunku i sposobach jego ochrony omówiono sprawy bieżące m.in. plan pracy oddziału na 2018 rok, wyniki konkursów szkolnych organizowanych przez LOP.

Zebranie odbyło się w przyjaznej i serdecznej atmosferze, a tylko w takich warunkach rodzą się ciekawe pomysły, które możemy realizować w codziennej praktyce szkolnej.

Sławomira Brunka

Piotr Rynka