"Zapraszamy Ptaki do Gdyni"

XIV EDYCJA KONKURSU
na wykonanie karmników i budek lęgowych
organizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gdyni
przy współudziale Ligi Ochrony Przyrody

Kwestie dokarmiania ptaków zimą i małej ilości odpowiednich miejsc lęgowych w miastach są wciąż aktualne. Środowisko miejskie niewątpliwie jest silnie zmienione przez człowieka, ale paradoksalnie to człowiek może pomóc ptakom w coraz lepszym przystosowaniu się do jego trudnych warunków. Konkurs "Zapraszamy Ptaki do Gdyni" łączy działania na rzecz ochrony przyrody z pogłębianiem wiedzy wśród mieszkańców nt pokroju i zwyczajów ptaków żyjących w mieście.

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników ptaków, przede wszystkim jednak do uczniów gdyńskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Jedna osoba może złożyć tylko jedną pracę konkursową (budkę lęgową lub karmnik)!

Gdzie:
Archiwum Miejskie w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 44 (budynek przychodni).

Kiedy:
w nieprzekraczalnym terminie do 22 lutego 2012 r. w godz. 13.00 - 15.00 (od poniedziałku do piątku).

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na marzec 2012 r.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdyni: