Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny na prezentację multimedialną 2016

prezentacja multimedialna
pod hasłem „Unikatowe organizmy obszarów podmokłych Gdyni i okolic. Przewodnik multimedialny."

Konkurs realizowany w ramach Projektu Ekologicznego OM LOP w Gdyni w roku szkolnym 2015/2016

1.Organizatorem konkursu jest V Liceum Ogólnokształcące w Gdyni i Oddział Miejski LOP w Gdyni.

2.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Gdyni.

3.Cele konkursu:
- poznanie różnych gatunków roślin i zwierząt występujących na terenach podmokłych Gdyni
- poznanie wymagań życiowych wybranych gatunków związanych ze środowiskiem życia
- kształcenie obywateli świadomych destrukcyjnego wpływu człowieka na środowisko naturalne i skutków antropogenicznego przekształcania ekosystemów dla żyjących w nich roślin i zwierząt
- uświadomienie szczególnej roli w wybranych biocenozach roślin i zwierząt oraz konieczności ich ochrony
- rozwijanie wśród uczniów umiejętności stosowania wiedzy ekologicznej w praktyce.

4.Zadanie konkursu:
- zaprojektowanie, utworzenie i przedstawienie na CD ROM-ie prezentacji multimedialnej
poświęconej różnym gatunkom roślin i zwierząt występujących na terenach podmokłych Gdyni
- praca obejmuje opis 10 – 20 wybranych gatunków chronionych roślin i zwierząt dowolnego zbiorowiska podmokłego (preferowane są prace samodzielne, własne zdjęcia, teksty)
- uczestnicy konkursu pracują indywidualnie, nauczyciel pełni rolę opiekuna projektu.
Zadania oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli V Liceum Ogólnokształcącego i O.M. LOP w Gdyni.

5.Termin przekazywania prac na konkurs 30 kwietnia 2016r.

6.Miejsce przekazywania prac konkursowych – V Liceum Ogólnokształcące im. płk Stanisława Dąbka w Gdyni.

7.Założenia organizacyjne:
- każdy uczeń ma prawo nadesłać lub osobiście dostarczyć jedną pracę.

8.Uczniowie wyróżnieni przez Jury otrzymują nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów (Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gdyni oraz Oddział Miejski LOP w Gdyni).

9.Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni przez organizatorów o wynikach konkursu i terminie wręczania nagród.

Opiekunowie konkursu:
Izabela Niezgoda V LO w Gdyni
Ewelina Ziemian V LO w Gdyni

Szczegółowy regulamin konkursu (pdf.) - kliknij tutaj

Więcej informacji o Projekcie Ekologicznym Oddziału Miejskiego LOP w Gdyni w roku szkolnym 2015/2016 - kliknij tutaj