Międzyszkolny Konkurs Wiedzy OM LOP w Gdyni 2016

konkurs wiedzy
pod hasłem "Zbiorowiska podmokle Gdyni - struktura i funkcjonowanie ekosystemów"

Konkurs realizowany w ramach Projektu Ekologicznego OM LOP w Gdyni w roku szkolnym 2015/2016

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół w Gdyni (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne).

2. Organizatorem konkursu jest V Liceum Ogólnokształcące w Gdyni i Oddział Miejski LOP w Gdyni.

3. Zadania konkursu obejmują:
- konkurs wiedzy ekologicznej dotyczący struktury i funkcjonowania ekosystemów terenów podmokłych

4. Zdania oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli O.M. LOP w Gdyni.

5. Cele konkursu:
- kształcenie obywateli świadomych destrukcyjnego wpływu człowieka na środowisko naturalne i skutków antropogenicznego przekształcania ekosystemów dla żyjących w nich roślin i zwierząt
- poznanie różnorodności gatunkowej roślin i zwierząt występujących na terenach podmokłych Gdyni
- uświadomienie szczególnej roli roślin i zwierząt w wybranych biocenozach oraz motywów ich ochrony
- poznanie zagrożeń organizmów wynikających z sąsiedztwa dzielnic miejskich
- rozwijanie wśród młodzieży umiejętności stosowania wiedzy ekologicznej w praktyce
- rozwijanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

6. Termin konkursu: 01 marca 2016r. – wtorek godz. 14.00

7. Miejsce konkursu – V Liceum Ogólnokształcące im. płk Stanisława Dąbka, ul. A. Dickmana 14 Gdynia – Oksywie.

8. Założenia organizacyjne:
- V LO w Gdyni jest miejscem zadań konkursu
- każda szkoła ma prawo zgłoszenia trzech do pięciu uczniów, przedstawicieli szkoły do 20.01.2016r.

9. Uczniowie wyróżnieni przez Jury otrzymują nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

10. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni przez organizatorów o wynikach konkursu i terminie wręczania nagród.

Opiekunowie konkursu:
Izabela Niezgoda V LO w Gdyni
Zofia Świderska V LO w Gdyni
Dorota Szumera-Gnyp V LO w Gdyni

Zakres Wiadomości (pdf) - kliknij tutaj

Szczegółowy regulamin konkursu (pdf.) - kliknij tutaj

Więcej informacji o Projekcie Ekologicznym Oddziału Miejskiego LOP w Gdyni w roku szkolnym 2015/2016 - kliknij tutaj