Szkolenia w ramach kampanii "Bioróżnorodność Skarbem Pomorza" za nami 2015

IMG 6973
zakończyliśmy szkolenia dla nauczycieli w ramach kampanii "Bioróżnorodność Skarbem Pomorza", które zostały zorganizowane przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku razem z partnerami, dzięki dofinansowaniu z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Spotkania, które odbyły się w Kościerzynie, Charzykowach, Gdańsku oraz w Słupsku miały charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych potrzebą ochrony oraz inwentaryzacji przyrody ożywionej i nieożywionej w naszym województwie. Uczestnikami byli głównie nauczyciele ze szkół, które zgłosiły się do udziału w kampanii. Celem szkoleń było zapoznanie z instrukcją umieszczania zaobserwowanych obiektów przyrody ożywionej i nieożywionej oraz relacji z przeprowadzanych zajęć na portalu www.przyrodapomorza.pl. Kolejną część stanowiły merytoryczne prezentacje przygotowane przez pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, które wskazały na ważna funkcję jaką pełni w procesie poznawczym edukacja nieformalna edukacja w terenie oraz jak ją efektownie i efektywnie prowadzić. Serdecznie dziękujemy pracownikom instytucji partnerskich za poświęcony czas i włożony trud w przygotowanie wystąpień oraz wszystkim przybyłym gościom za aktywny udział w czasie spotkań.

Na portalu www.przyrodapomorza.pl zamieszczane są już pierwsze wpisy szkolnych zespołów inwentaryzacyjnych, wyniki obserwacji terenowych dzieci i młodzieży. Mapa bioróżnorodności województwa pomorskiego jest coraz bogatsza! Zachęcamy do jej przeglądania, poszukiwania skarbów przyrody województwa pomorskiego wirtualnie i w terenie oraz skorzystania z możliwości wstawiania komentarzy!

Tomasz Michalski
Katarzyna Tysler

Relacje z poszczególnych szkoleń:
Kościerzyna – kliknij tutaj
Charzykowy – kliknij tutaj
Gdańsk - kliknij tutaj
Słupsk - kliknij tutaj

Organizator: Partnerzy:   Dofinansowanie:
 logo lop srednie  PZPK PL COLOR PNG  rdlp WFOSiGW wersja kolor-01
Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Partonat medialny:

RG logo