Szkoła Podstawowa w Koloni (SK LOP) na Pomorskich Dniach Energii w Gdańsku 2014

P1090558
W ostatnich dniach października 2014 roku miała miejsce niezwykła wycieczka uczniów klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Koloni w ramach Szkolnego Koła LOP do Gdańska na Pomorskie Dni Energii.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach „Remiasto", na których dowiedzieli się w jaki sposób można ponownie wykorzystać plastikowe rurki, zużyte płyty CD, papierki od batonów i cukierków. W ramach ekologicznego pokazu mody zobaczyli wspaniałe torebki, portfele, bransoletki, a nawet abażury. Obejrzeli śmieciarki, pojemniki do recyklingu oraz wytworzone wtórnie produkty –oprawki do długopisów, polary z plastiku.

Ciekawym przeżyciem była „przejażdżka" energooszczędnym trolejbusem (który został uhonorowany prestiżową nagrodą RegioStar 2014), a sprawdzeniem posiadanej wiedzy był konkurs ekologiczny. Za zaangażowanie podczas warsztatów i posiadane wiadomości otrzymali w nagrodę wspaniale gry planszowe.

Ponadto uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez TPK w Gdańsku, dowiedzieli się jak dokarmiać ptaki oraz jak szybko zbudować karmnik? Obejrzeli makietę z pociągiem poruszanym energia słoneczną, mogli sprawdzić jak to się dzieje, że w domu gaśnie światło bez dotykania kontaktów, tworzyli deszcz, napełniali balony dwutlenkiem węgla (bez dmuchania), malowali obrazy na piasku i tworzyli chmury, brali udział w eksperymencie z ciekłym azotem.

Hanna Szostak
opiekun SK Koła LOP