Szkoła Podstawowa w Koloni SK LOP a Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2014

fot. arch. SK LOP SP w Koloni
Szkoła Podstawowa w Koloni po raz trzeci przyłączyła się do ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc" i zorganizowała „ Dzień Zdrowego Śniadania". Ideą tego dnia jest uświadomienie dzieciom i rodzicom istoty spożywania śniadania, po to, by w szkole miały siły do nauki i zabawy.

W tym dniu uczniowie klas I-III, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz punktu przedszkolnego „Ognik" wraz z nauczycielami i rodzicami pod patronatem SK LOP przygotowywali w klasach różne zdrowe i pożywne smakołyki. Od rana każda z klas przygotowywała różności; owoce, warzywa, galaretki z owocami, koktajle, koreczki, kanapki, surówki i sałatki, soki oraz budynie o różnych smakach. Następnie na holu szkolnym uczniowie przy pomocy nauczycieli i starszych kolegów zrobili stoiska z napojami, kanapkami, deserami, przystawkami. Po takich przygotowaniach zaprosili na poczęstunek dyrektora, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów z klas starszych. Nie zapomnieli o umyciu rąk przed posiłkiem. Śniadanie było wyśmienite, smaczne, zdrowe i kolorowe.

Hanna Szostak
opiekun SK Koła LOP