Pierwszy Dzień Wiosny w Kościerzynie 2014

P1070319
W dniu 21 marca na terenie Strzelnicy w Kościerzynie zorganizowano warsztaty o charakterze ekologiczno - edukacyjnym pt. „Powitanie wiosny - jak przyroda budzi się do życia".

Jest to impreza promująca aktywne formy edukacji, która wpisała się już na stałe do kalendarza imprez ekologicznych organizowanych przez Ligię Ochrony Przyrody. W tym roku aż 700 osób, głównie dzieci I młodzieży, wzięło udział w Powitaniu Wiosny.
W programie znalazły się m. in. tradycje i zwyczaje w pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny na Kaszubach, poznawanie zwiastunów wiosny w terenie, zajęcia z Leśnikami z Nadleśnictwa Lipusz i Kościerzyna, zajęcia w grupach ze specjalistami (np. bioróżnorodność Rezerwatu Strzelnica, obserwacje ptaków w terenie, zajęcia entomologiczne, wiosna w świecie roślin, badanie wody, itp.). Zaobserwowane w terenie zwiastuny wiosny uczestnicy mogli odwzorować w glinie – naturalnym surowcu, narysować na papierze czerpanym własnoręcznie wykonanym, a kwiaty wykonać z bibuły. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko poświęcone życiu pszczół i ochronie dzikich zapylaczy. Ponadto dzieci i młodzież uczestniczyli w quizach, konkursach, nauce segregacji odpadów, badaniu gleby, poznawaniu skał i minerałów, czy wyrabianiu masła i pieczeniu kaszubskiej kukli.

Organizator:  Współorganizator:  Partnerzy:  Dofinansowanie:
logo lop male koscierski dom kultury rdlp
dofinansowano_przez_wfos
 Oddział
w Kościerzynie
  Nadleśnictwo Kościerzyna
i Nadleśnictwo Lipusz

W tym miejscu pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Pierwszego Dnia Wiosny w Kościerzynie, przede wszystkim Członkom naszego Stowarzyszenia, pracownikom Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, Ośrodka Edukacji Ekologicznej przy KPK, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Zielonej Szkoły w Schodnie, Paniom ze Stowarzyszenia Kaszubska Nadzieja, bez pomocy których przedsięwzięcie nie odniosłoby takiego sukcesu!

Nie możemy tutaj zapomnieć również o sponsorach tak smacznego poczęstunku: Piekarnie Cukiernie: B.J. Jarzębińscy, A. i S. Kiedrowscy, B. Kiedrowski; Zakłady Mięsne: J. I P. Tocha, Lis Sierakowice, Gierszewska-Garska, Skiba, Zabrocki – Górki k/Krasina, Lipińscy Konarzyny.

Dzień Wiosny w Kościerzynie został zorganizowany w ramach zadania "Edukacja ekologiczna realizowana przez Ligę Ochrony Przyrody w województwie pomorskim w 2014 r."

Galeria - kliknij tutaj