Zespół WINEKO zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie "Dobre Rady Na Elektrodpady" 2014

DSC 0139
18 czerwca 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się VI finał ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2014", pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie – zespół WINEKO zajął 1 miejsce w konkursie.

Ogólnopolski konkurs jest działaniem edukacyjnym, propagującym zasady postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE), wskazującym sposoby prowadzenia selektywnej zbiórki elektrośmieci, a także na temat ograniczenia wpływu substancji szkodliwych, stosowanych w sprzęcie, na środowisko i zdrowie ludzi.

Nagrodzono szkołę i członków zespołu. Dodatkowo wszyscy uczestnicy biorący udział w finale konkursu bezpłatnie zwiedzali Centrum Nauki Kopernik.

Wyniki konkursu zależały m.in. od ilości zebranego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za czynne włączenie się do naszej akcji.

Opiekunem zespołu jest Pani Kazimiera Lidke. W czasie zbiórki i innych zadań konkursowych zespół wspierała Pani Maria Werochowska

Zespół WINEKO

DSC 0116

Relacja ze zbiórki elektrośmieci w Kościerzynie - kliknij tutaj

Szczegółowa relacja z konkursu - kliknij tutaj

Zarząd Okręgu LOP w Gdańsku gratuluje Zwycięzcom i Ich Opieknom oraz życzy kolejnych sukcesów w podejmowanych działaniach na rzecz ochrony środowiska!