Festyn rodzinny "Lipuskie Dni Lasu" 2014

t.preis 3
W dniu 15 czerwca od godz. 15.00 przedstawiciele Oddziału Powiatowego LOP w Kościerzynie prowadzili warsztaty podczas festynu  zorganizowanego przez Nadleśnictwo Lipusz z okazji 90 lat Lasów Państwowych.

Na uczstników imprezy czekało wiele atrakcji, m.in. występ Dzieci z Zespołu Szkół w Lipuszu, występ muzyczny ks. Zygmunta, pokaz OSP w Lipuszu, występ Sygnalistów z Bytowa, pokaz sokolnictwa, pokaz ratownictwa OSP Sulęczyno, gry i zabawy z nagrodami oraz warsztaty.

Warsztatay papieru czerpanego, podczas których Pan Jerzy Preis zwracał uwagę na wykorzystanie surowców wtórnych, głównie makulatury, segregację odpadów i recykling. Pani Teresa Preis przeprowadziła warsztaty produkcji mydełek ekologicznych z wykorzystaniem roślinnych komponentów zapachowych i kolorów kaszubskich. Warsztaty cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci, młodzieży, ale i dorosłych.

nadlesnictwo lipusz t.preis nadlesnictwo lipusz 1 t.preis 1 nadlesnictwo lipusz 2 t.preis 5 nadlesnictwo lipusz 3 t.preis 4 nadlesnictwo lipusz 4