Walka z odpadami w Powiecie Kościerskim 2015

IMG 5515
W ramach zadania "Walki z odpadami w Powiecie Kościerskim" zorganizowano Akcję Sprzątania Świata pod hasłem "wyprawa-poprawa", zbiórkę elektrośmieci, warsztaty, zajęcia i spotkania dla uczniów różnych poziomów nauczania, opiekunów SK LOP, a także dorosłych mieszkańców Powiatu z Uniwersytetu III Wieku.

18 września 2015 r. do lasu wyruszyły grupy dzieci i młodzieży ze szkół Powiatu Kościerskiego, które z wielkim zaangażowaniem zabrały się do sprzątania. Najmłodsze pokolenie, dzięki stale prowadzonej edukacji, staje się coraz bardziej wrażliwe na problem zaśmiecania lasu. Dzieci mają świadomość ile czasu rozkładają się śmieci i jaki wpływ na środowisko ma ich obecność. Wiedzą również jakie zagrożenie dla życia leśnych zwierząt stanowią porzucane tam odpady.

Warsztaty: gospodarka odpadami - recykling, segregacja, odzysk surowców wtórnych, papier czerpany, wykorzystanie makulatury: kartki okazjonalne, wiklina papierowa itp.

W czasie zajęć i warszatów przeprowadzono wykłady na teamt zanieczyszczenia powietrza - "Czy wiesz czym palisz?", przekazano materiały informacyjne, omówiono wybrane przepisy prawa związane z gospodarką odpadami oraz promowano nabywanie towarów wyprodukowanych z materiałów pochodzących z recyklingu, wielokrotne wykorzystywanie opakowań - torby na zakupy wielokrotnego użycia.

IMG 5199 P1110341 P1110343 P1110344 P1110352 P1110358 IMG 5508 P1110380

Walka z odpadami w Powiecie Kościerskim organizowana jest w ramach zadania dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

WFOSiGW wersja kolor-01