Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY - ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2017”

IMG 2147
9 czerwca 2017r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się IX finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RECE 2017”. Konkurs odbywa się pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, a organizatorem jest AURAEKO.

Ogólnopolski konkurs jest działaniem edukacyjnym. Jego celem, z którym muszą się zmierzyć uczestnicy, jest wzrost świadomości i umiejętności zmniejszania negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko. Kolejnym celem konkursu jest zmniejszenie ilości zużytego sprzętu oraz zużytych baterii i akumulatorów w odpadach komunalnych.

Uczennice klasy 2c Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie, zespół Elektropogromczynie, zajęły w konkursie zaszczytne pierwsze miejsce.

Nagrodzono szkołę i członków zespołu. Szkoła otrzymała duży telewizor, a członkinie zespołu indywidualne nagrody rzeczowe (tablety) oraz upominki od Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i AURAEKO, a także pamiątkowe dyplomy oraz koszulki z logo projektu i gadżety. Było bardzo radośnie i uroczyście. Organizatorzy przygotowali koncert, poczęstunek i zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Wyniki konkursu zależały m.in. od ilości zebranego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za czynne włączenie się do naszej akcji.

Skład zespołu: Anna Dargacz, Wiktoria Gawin, Aleksandra Górniewska, Nikola Lass, Zuzanna Skrzypkowska.Opiekunem zespołu jest p. Kazimiera Lidke. W czasie zbiórki zespół wspierała p. Maria Werochowska.

Zespół ELEKTROPOGROMCZYNIE

 

Galeria

IMG 2192 IMG 2243 IMG 2247 IMG 2261

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2018/2019:

 znaczek lop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b