W Wejherowie o gazie łupkowym 2014

Henryk Połchowski 2
12 grudnia 2014 r. w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Wejherowo odbyło się spotkanie na temat problemów związanych z wydobywaniem gazu łupkowego w Polsce.

Informację na ten temat z prezentacją multimedialną przedstawił Jakub Siewko z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, z sekcji Ochrony Środowiska w Oddziale Geologii i Eksploatacji. Obecni byli także przedstawiciele Nadleśnictwa Wejherowo oraz Kopalni Ropy Gazu Ziemnego w Żarnowcu, którzy omówili funkcjonowanie kopalni oraz urządzeń do poszukiwań gazu ziemngo, w tym łupkowego.

Spotkanie zorganizowała Sekcja Ekologii i Ochrony Środowiska Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy współpracy z Nadleśnictwem Wejherowo i Ligą Ochrony Przyrody w ramach zajęć teoretycznych dla słuchaczy WUTW YMCA.

- Nas, jako ekologów, interesowało przede wszystkim to, jaki wydobycie gazu łupkowego wywiera wpływ na środowisko naturalne. Wiele cennych informacji znamy z internetu, ale postanowiliśmy poznać opinie na ten temat od specjalistów, którzy na co dzień się tym zajmują. Chcieliśmy wiedzieć jakie z tego są korzyści, ale również jakie wiążą się z tym zagrożenia - mówi Wiktoria Rocławska dodając, że słuchacze wypełnili też ankietę z wiadomości na gazu z tzw. łupków.
Jak zapewnia Wiktoria Rocławska przedstawione podczas spotkania informacje na temat zasobów gazu łupkowego w Polsce oraz prognozy dotyczące rozwoju tej dziedziny gospodarki zostały przyjęte pozytywnie i olbrzymim zainteresowaniem.

- Przekazana nam wiedza rozwiała wiele wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa środowiska naturalnego podczas poszukiwań i wydobycia gazu ziemnego - dodaje Wiktoria Rocławska dziękując za pomoc w organizacji spotkania Izabeli Pleskot z Nadleśnictwa Wejherowo oraz za życzliwość dyrekcji Nadleśnictwa wobec ekologów z Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Za: www.wejherowo.pl

Henryk Połchowski Henryk Połchowski 1 Henryk Połchowski 3 Henryk Połchowski 4 Henryk Połchowski 5 Henryk Połchowski 6 Henryk Połchowski 7 Henryk Połchowski 8 Henryk Połchowski 9 Henryk Połchowski 10