II Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny w Bolszewie 2015

DSCF2336
W dniu 27 marca 2015 roku odbył się II Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny. Inicjatorem spotkania był pan Dawid Kaczmarek – nauczyciel biologii w Samorządowym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, a także Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Ochrony Przyrody w Wejherowie.

Sejmik składał się z dwóch części: prelekcyjnej i konkursowej. Otwarcia sejmiku dokonała pełniąca obowiązki dyrektora Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie pani Katarzyna Paczoska. Na sejmiku zaszczycili nas swoją obecnością pan Krzysztof Sapieha – kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Wejherowo, pani Wiktoria Rocławska – długoletni Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Ochrony Przyrody w Wejherowie, pani Izabela Pleskot – przedstawiciel Nadleśnictwa Wejherowo, pani Katarzyna Tysler z Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku, panie Anna Judek i Katarzyna Borowiak z Akwarium Gdyńskiego oraz panie Kamila Kozieł i Jowita Kurach z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

Po obejrzeniu występu artystycznego o tematyce ekologicznej, przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli bolszewskiego gimnazjum pani Agnieszki Zielonko i Doroty Sychowskiej, rozpoczęła się część konkursowa. W kategorii szkół gimnazjalnych zaproszenie przyjęło 6 szkół (łącznie 30 uczestników), a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych również 6 szkół (łącznie 17 uczestników).

W kategorii szkół gimnazjalnych komisja konkursowa wyłoniła 5 miejsc. Pierwsze miejsce zajął Szymon Stankowski - uczeń Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, drugie miejsce Mateusz Duszyński - uczeń Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, trzecie miejsce – Dominika Raether – uczennica Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, czwarte miejsce – Julia Wendt - uczennica Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie i piąte miejsce – Paweł Stangorra z Gimnazjum z Żukowa oraz Aleksandra Stolc z Gimnazjum w Łęczycach.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych komisja konkursowa również wyłoniła 5 miejsc. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Warda – uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, drugie miejsce Marcin Borowicz – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, trzecie miejsce – Konrad Grych - uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, czwarte miejsce Michalina Warda - uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, piąte miejsce – Magdalena Filipska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Gdyni.

W trakcie prac komisji konkursowej uczniowie i goście mieli okazję wysłuchać wystąpienia gości z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Tematyką wystąpienia były drzewa – ich rozpoznawanie, znaczenie w przyrodzie oraz charakterystyczne cechy.

Dodatkową atrakcją sejmiku była wizyta pań z Gdyńskiego Akwarium. Uczestnicy sejmiku, ale również uczniowie z gimnazjum w Bolszewie, mieli możliwość obserwacji bałtyckich żyjątek, a także wysłuchania prelekcji na temat flory i fauny Bałtyku.

Dzięki hojności fundatorów nagród udało się nagrodzić wysiłek wszystkich uczestników sejmiku. W tym roku nagrody otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Wejherowo, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku oraz Gdyńskiego Akwarium.

Chciałbym w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania za wspieranie i promowanie imprez o charakterze ekologicznym. Gdyby nie Państwa wsparcie i zaangażowanie organizacja takich przedsięwzięć byłaby niemożliwa.
Żywimy głęboką nadzieję, iż w przyszłym roku uda się w jeszcze większym stopniu zaktywizować uczestników i rozszerzyć rangę tego wydarzenia.

Prezes LOP Oddziału w Wejherowie
Dawid Kaczmarek

Szczegółowe wyniki konkursu - kiknij tutaj

DSCF2324 DSCF2325 DSCF2328 DSCF2329 DSCF2330 DSCF2333 DSCF2339 DSCF2338