Warsztaty w Szkole Podstawowej nr 49 w Gdańsku 2013

zdjcie 006

24 czerwca 2013 r. uczniowie Szkolnego Koła LOP prowadzonego przez Panią Izabelę Kołodziej-Sass wzięli udział w warsztatach dotyczących obserwacji świata owadów, głównie motyli.

W pierwszej części zajęć uczniowie m.in. nauczyli sie rozpoznawać motyle dzienne od tzw. ciem, dowiedzieli się co owady robią zimą, określali wiek biedronki siedmiokropki (na podstawie stadium rozwojowego). W drugiej częśći pracowali w grupach. Oznaczali motyle dzienne, zastanawiali się do czego potrzebna jest znajomość świata owadów, itd.
Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Kamińska z LOP w Gdańsku.

Zajęcia zrealizowane zostały w ramach Cyklu zajęć "Poznaję! Szanuję! Chronię!" w ramach zadania "Edukacja ekologiczna realizowana przez Ligę Ochrony Przyrody w województwie pomorskim w 2013 r." dofinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku.

zdjcie 002 zdjcie 004 zdjcie 001 zdjcie 003