Działania Koła LOP w Przedszkolu św. Jana de La Salle w Gdańsku 2014

11
W tym roku szkolnym działania przedszkolnego Koła LOP, pod kierunkiem Pani Barbary Ryll, prowadzone były głównie na w ramach autorskiego programu „Mali przyjaciele przyrody". Przykładowe z przedsięwzięć Koła znajdą Państwo w artykule.

19 marca 2014 r. w grupie 4 i 6 - latków odbyły się zajęcia "Kogo można spotkać w lesie" poprowadzone przez P. Katarzynę Tysler z Ligi Ochrony Przyrody. Dzieci poznały zwierzęta i rośliny żyjące w lesie. Dowiedziały się, jak zachować się spotykając dzika, czy lisa. Poznały wiele ciekawostek z "życia lasu". Przypomniały sobie zasady dotyczące właściwego zachowania się w lesie. Przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu fauny i flory leśnej. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały.

W marcu 2014 r. w Przedszkolu św. Jana de La Salle obchodzono także Światowy Dzień Wody. W tym dniu, dzieci 6 – letnie zaprezentowały się w przedstawieniu „Chroń przyrodę, oszczędzaj wodę", przygotowanym w ramach programu autorskiego „Mali przyjaciele przyrody". Przedszkolaki zaprosiły na swój występ Prezesa Zarządu Ligi Ochrony Przyrody, a zarazem Naczelnika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w gdańsku Pana Jerzego Krefft oraz uczniów I klasy Szkoły Podstawowej nr 39. Przedszkolaki, w barwnych strojach, z wielkim zaangażowaniem opowiadały o zasadach, których każdy powinien przestrzegać, aby żyć w zgodzie z przyrodą, o oszczędzaniu wody.
Po występie dzieci głos zabrał  P. Krefft, który zaprezentował się w mundurze leśnika, opowiedział dzieciom o swojej pracy. Wręczył pamiątkowy album z okazji 90-lecia Lasów Państwowych.
Na zakończenie, każde dziecko otrzymało ulotkę „Chroń przyrodę, oszczędzaj wodę", opracowaną przez Barbarę Ryll.
Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Postanowiliśmy szanować przyrodę i poświęcać jej więcej uwagi.

Galeria - kliknij tutaj