Festyn Ekologiczny gdańskich szkół, 2015

festyn 123
7 listopada 2015 r. w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, odbył się Festyn Ekologiczny gdańskich szkół zorganizowany w ramach zadania "Bioróżnorodność Skarbem Gdańska - cykl zajęć praktycznych" dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańska. Od godziny 12.00 można było obejrzeć występy uczniów z pięciu gdańskich placówek dydaktycznych.

Uczniowie z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6 pięknie przedstawili „Małego Księcia" oraz żywiołowy taniec nowoczesny. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 przygotowali pokaz teatralny pt:„Jesienne klimaty". Artyści z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 zaprezentowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w języku polskim i angielskim oraz „Leśny pałac" - w formie przedstawienia teatralnego, a także zaoferowali ciekawą propozycję - na własnoręcznie przygotowanych eksponatach wyjaśnili "Co i jak ze ściekami?". Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 24 przedstawił bogaty repertuar: występ cheerleaderek, piosenkę „Jasne słońce", przedstawienia: „Leśna szkoła dzieci woła" oraz „Leśne opowieści". Jednak największy aplauz wzbudził Ekologiczny Pokaz Mody w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola św. Jana de La Salle. Odważni widzowie mogli uczestniczyć w Konkursie Mody Ekologicznej i na scenie przygotowali z dostępnych surowców wtórnych własne kreacje.

Podczas trwania festynu odbywały się warsztaty dla dzieci. Uczestnicy wykonywali rysunki na folii, stwory z origami, magiczne obrazy, chemiczne doświadczenia oraz rozwiązywali ekologiczne zagadki i łamigłówki.

Do godziny 17.00 wiele osób obejrzało i oklaskiwało występy gdańskich uczniów. Klienci Galerii Bałtyckiej zatrzymywali się przy scenie lub z galerii obserwowali młodych, zdolnych artystów.

Organizator festynu - Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku serdecznie dziękuje: uczniom, nauczycielom przygotowującym występy oraz rodzicom pomocnym w realizacji programu.
Pragniemy również podziękować Dyrekcji Galerii Bałtyckiej za pomoc w realizacji festynu. Instytucjami wspierającymi wydarzenie było: Miasto Gdańsk, CIEE Gdańsk, RDLP, a patronem medialnym Radio Gdańsk.

.

13 IMG 2114 56 IMG 4279 P1130476 P1130481 P1130487 IMG 2117 IMG 4267 16 1 2 9 23 11 12 8 83 88 89 IMG 0051 IMG 0054

FESTYNEKO