Festyn Ekologiczny Galeria Bałtycka 2016

18
W dniu 26.11.2016 w Galerii Bałtyckiej odbył się II Festyn Ekologiczny. Podczas imprezy uczniowie gdańskich szkół i przedszkoli zaprezentowali przedstawienia o tematyce ekologicznej.

W programie festynu znalazły się liczne przedstawienia takie jak: "O rybaku i złotej rybce" , " Barwy Jesieni" czy Inscenizacja ekologiczna "Nasza Ziemia" w wykonaniu uczniów: Szkoły Podstawowej nr 17, Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6, Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 24 oraz Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26. Miały one na celu uświadomienie uczestnikom wydarzenia jak ważne są nasze proekologiczne nawyki dla zachowania różnorodności życia na Ziemii.

Największym zainteresowaniem cieszył się ekologiczny pokaz mody w wykonaniu dzieci z przedszkola Św. Jana de La Salle w Gdańsku. Widzowie mogli podziwiać zaprezentowane przez dzieci piękne stroje wykonane z surowców wtórnych m.in. z worków na śmieci i kartonów,dzięki którym przedszkolaki wczuły się w role rycerzy, księżniczek, robotów a nawet postaci z "Gwiezdnych Wojen".

Całość umilały występy wokalne i taneczne przygotowane przez młodzież wszystkich szkół biorących udział w przygotowaniach imprezy.

W trakcie trwania festynu uczestnicy mieli również możliwość udziału w różnego rodzaju warsztatach m.in warsztatach plastycznych i ogrigami, przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych i fizycznych oraz rozwiązywaniu ekologicznych zagadek i łamigłówek.

Festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony  zarówno młodszych jak i starszych klientów Galerii Bałtyckiej. Osoby robiące zakupy zatrzymywały się przy scenie lub z galerii obserwowały młodych, zdolnych artystów.

1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20