Podsumowanie zadania "XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej w województwie pomorskim w 2012 roku"

olimpiada_zdjecie
Sprawozdanie merytoryczne

Organizator - Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Gdańsku

Patronat honorowy - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

Zadanie dofinansowano przez - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

dofinansowano_przez_wfos

Eliminacje szkolne olimpiady odbyły się w dniu 9 stycznia 2012 r. Przystąpiło do nich 1951 uczniów z 91 szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego.

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowało się 154 uczniów z 67 szkół województwa. Przed etapem wojewódzkim rozwieszono plakaty informacyjne. Eliminacje przeprowadzono w dniu 21 kwietnia 2012 r. o godz. 10.00 w Auli Prof. Bogusława Krei na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Przystąpiło do nich 104 uczniów z 49 szkół.  Wszyscy uczestnicy mieli zapewnione II śniadanie.

W przerwie pomiędzy etapem  pisemnym i ustnym Pan Dariusz Ożarowski z TPK przedstawił prezentację na temat sów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Laureaci eliminacji otrzymali nagrody - sprzęt elektroniczny -  ufundowane przez WFOŚ i GW oraz sponsorów, którymi byli:  Uniwersytet Gdański, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji PEWIK Gdynia, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno Porządkowych, Gdańskie Melioracje oraz Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Podczas uroczystego otwarcia konkursu  wyświetlano prezentację multimedialną, zawierającą informacje dotyczące programu Olimpiady,  patrona imprezy oraz sponsorów.  Poinformowano uczestników Olimpiady o otrzymanym dofinansowaniu ze środków WFOŚ w Gdańsku (zgodnie z § 6 umowy dotacji nr WFOŚ/D/9/298/2011). Wszystkie aktualności były na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej www.lop.gda.pl.

Do eliminacji ustnych, po dogrywce, zakwalifikowało się 12 najlepszych uczestników. Oceniani Oni byli przez jury konkursowe, któremu przewodniczył Pan Michał Machnikowski - przedstawiciel Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Uczniowie prezentowali wysoki poziom i starali się odpowiadać wyczerpująco na zadawane pytania. Jeden z uczestników ze względów zdrowotnych zrezygnował z eliminacji ustnych. Po tej części konkursu wyłoniono 7 uczniów, którzy uzyskali najwięcej punktów (suma części pisemnej i ustnej), będą Oni reprezentować nasze województwo na szczeblu centralnym 1-3 czerwca 2012 r. w Zielonej Górze. Do wszystkich uczestników eliminacji wojewódzkich wysłane zostały drogą pocztową dyplomy potwierdzające udział w Olimpiadzie.

fotorelacja z Olimpiady
Wyniki etapu wojewódzkiego

Reprezentantami województwa pomorskiego na eliminacje centralne są:

1. Łukasz Niegowski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, ul. 17 Marca 6, 82-200 Malbork

2. Alicja Podleśny - Ogólnokształcące Liceum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki, ul. Tatrzańska 35, 81-313 Gdynia

3. Wojciech Chmielaki - I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie, ul. Szkoły Morskiej 1, 83-110 Tczew

4. Martyna Kala - VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego, ul. Kopernika 34, 81-424 Gdynia

5. Monika Narloch - Zespół Szkół Licealnych, ul. Szkolna 3, 89-650 Czersk

6. Natalia Walkusz - I Liceum Ogólnokształcące im. H. Derdowskiego, ul. Klasztorna 4, 83-300 Kartuzy

7. Joanna Namiotko - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego, ul. Dygasińskiego 14, 84-300 Lębork