Relacja z Eliminacji Okręgowych XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej woj. pomorskie 2014

owe zdj
12 kwietnia 2014 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXIX OWE.

Wyniki oraz materiały z etapu wojewódzkiego w artykule.

Zebranych Uczestników, Opiekunów, Komisję Konkursową i gości powitali uroczyście Pan Jerzy Krefft – Prezes Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku oraz Pani Mirosława Malinowska – Zastępca Dyrektora Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego ds. dydaktyki. W części pisemnej uczestniczyło 75 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Test trwał 60 min., a po nim każdy z uczestników miał zapewnione II śniadanie. Po teście uczestnicy wraz z Opiekunami wysłuchali niezwykle ciekawej i zaskakującej prelekcji mgr biologii, fascynata świata owadów Pani Anny Borowicz pt. „Owady – budowa, tryb życia, zagrożenia i ochrona". W etapie ustnym wzięło udział 12 najlepszych uczestników, w tym 4 wyłonionych w trakcie dogrywki. Oceniani Oni byli przez Jury konkursowe, któremu przewodniczył Pan Michał Machnikowski - Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Członkami jury byli również: Pani Barbara Potulska - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku, Pani Małgorzata Kistowska – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku, Pani Lilianna Hoppe - Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku, Pani Joanna Grzyba - Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańsk. W tej części konkursu wyłoniono 7 uczniów, którzy uzyskali najwięcej punktów (suma części pisemnej i ustnej), będą Oni reprezentować nasze województwo na szczeblu centralnym 6-8 czerwca 2014 r. w Supraślu. Uczestnicy części ustnej eliminacji otrzymali nagrody w postaci książek, sprzętu elektronicznego oraz materiałów edukacyjnych. Do wszystkich uczestników eliminacji wojewódzkich wysłane zostaną drogą pocztową dyplomy oraz zaświadczenia potwierdzające udział w Olimpiadzie.

Reprezentantami województwa pomorskiego na eliminacje centralne są:

- Jakub Bartoszewski - III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (opiekun merytoryczny: Ewa Czmyr)
- Monika Narloch - Liceum Ogólnokształcące im. Wincentego Pola w Czersku (opiekun merytoryczny: Witold Narloch)
- Małgorzata Dwulit - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku (opiekun merytoryczny: Barbara Meyza)
- Anita Kurlenda - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku (opiekun merytoryczny: Barbara Meyza)
- Adrian Gęsicki - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami
dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku (opiekun merytoryczny: Tamara Kropiowska)
- Karolina Pomian - VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni (opiekun merytoryczny: Grażyna Grzymała)
- Paweł Mechliński - Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie (opiekun merytoryczny: Jolanta Łobocka)

Imienne zaproszenia zostaną wysłane pocztą. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną przekazane bezpośrednio zainteresowanym.

Pobierz:

- wyniki eliminacji w woj. pomorskim!!!,

- pytania części pisemnej eliminacji okręgowych,
- pytania dogrywki eliminacji okręgowych,
- szyfr odpowiedzi eliminacji okregowych,
- prezentacja wyświetlona podczas rozpoczęcia OWE,
- pytania części ustnej eliminacji okregowych,
- program OWE,
- pytania etapu szkolnego,
- pytania dogrywki etapu szkolnego,
- szyfr odpowiedzi etapu szkolnego,
- regulamin OWE.

- harmonogram najbliższych edycji OWE,
- galeria.

Wszystkim Uczestnikom oraz ich Opiekunom dziękujemy za zaangażowanie, a Zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W tym miejscu pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Eliminacji Wojewódzkich XXIX OWE, Komisji Konkursowej, wolontariuszom oraz fundatorom nagród, bez pomocy których nie udałoby się całe przedsięwzięcie!

Organizator: Współorganizatorzy: Patronat: Partner:

logo lop male

logoug

Logo PTG

rdos gdansk small logor RCWG małe internet
LOP Okręg w Gdańsku Instytut Geografii UG Oddz. Gd. PTGeogr.

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej w województwie pomorskim realizowana jest w ramach zadania

dofinansowane_rgb

dofinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku

Olimpiadę w woj. pomorskim wspierają także:
logo lasy panstwowe pewik logo  Grupa LOTOS NOWE.BE7 logo WOLONTARIATcmyk

W razie pytań czy wątpliwości prosimy kontaktować się mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (58 341 43 76, kom. 698 796 612).
Opiekunowie (z woj. pomorskiego), którzy nie otrzymują mailowych informacji dot. Olimpiady, a chcieliby się z nimi zapoznawać proszeni są o zgłoszenie mailowe bądź telefoniczne.