Etap Centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Lidzbark 2018

IMG 20180609 143638
W dniach 8 -10 czerwca 2018 r. w Lidzbarku woj. warmińsko – mazurskie, w Ośrodku Wypoczynkowym „Pod Lipami", odbył się finał centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W finale uczestniczyli uczniowie z całej Polski wyłonieni w drodze eliminacji wojewódzkich. Patronem merytorycznym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W tym roku w etapie centralnym OWE brało udział 112 uczniów. Województwo pomorskie reprezentowali: Szymon Kukliński, Julian Uchacz, Aleksander Warzecha, Kajetan Biernacki, Julia Zadrożna, Weronika Kubera, Bartłomiej Piasek. Opiekunem grupy była Pani Alicja Tubaja z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie.

Troje spośród naszych reprezentantów: Bartłomiej Piasek – I LO Gdańsk, Aleksander Warzecha – III LO Gdynia i Szymon Kukliński – II LO Kwidzyn, było o krok od udziału w etapie ustnym i uzyskania tytułu laureata.

Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach w Muzeum Przyrodniczym i Etnograficznym, które znajdują się na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego, jazdach próbnych Toyoty oraz ognisku integracyjnym. W czasie pobytu posadzone zostały też symboliczne 33 lipy na XXXIII edycję Olimpiady. Z naszego województwa drzewko wkopał Aleksander, jako najmłodszy uczestnik ekipy.

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów, sponsorów, wolontariuszy za przygotowanie udanego oraz pełnego wrażeń przedsięwzięcia. Podziękowania dla opiekunów, w szczególności dla opiekuna laureatów województwa pomorskiego, Pani Alicji Tubaja oraz dla uczestników bez których nie odbyła by się Olimpiada.

Już teraz wszystkich zainteresowanych startem w kolejnej edycji zapraszamy do licznego udziału, a także wszystkim sympatykom i przyjaciołom Olimpiady życzymy wspaniałych wakacji!

Szczegółowy program finału centralnego kliknij tutaj

IMG 20180609 154339 IMG 20180609 154836 IMG 20180609 155903