Relacja z Eliminacji Okręgowych XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej woj. pomorskie 2015

IMG 7239
18 kwietnia 2015 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXX OWE.

Wyniki oraz materiały z etapu wojewódzkiego  i podstawowego znajdą Państwo w artykule.

Zebranych Uczestników, Opiekunów, Komisję Konkursową i gości powitali uroczyście Pan Jerzy Krefft – Prezes Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku oraz Pani Grażyna Chaberek-Karwacka – Zastępca Dyrektora Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego ds. rozwoju. W części pisemnej uczestniczyło 71 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Test składający się z 50 pytań trwał 60 min., a po nim każdy z uczestników miał zapewnione II śniadanie.

Po teście uczestnicy wraz z Opiekunami wysłuchali wystąpienia Pana Tomasza Michalskiego prezentującego projekt „Bioróżnorodność Skarbem Pomorza". Jego rezultatem jest tworzona przez uczniów z opiekunami, na bazie obserwacji terenowych, strona internetowa www.przyrodapomorza.pl z aktywną mapą bioróżnorodności województwa pomorskiego. Poznawanie bioróżnorodności to pierwszy krok do jej ochrony, ale „Czy współcześnie zachowanie różnorodności biologicznej ma sens?". To pytanie na które w swym wystąpieniu starał się odpowiedzieć kolejny prelegent prof. dr hab. Piotr Rutkowski z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

W etapie ustnym wzięło udział 12 najlepszych uczestników, w tym 3 wyłonionych w trakcie dogrywki. Oceniani Oni byli przez Jury konkursowe, któremu przewodniczył Pan Michał Machnikowski - Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Członkami jury byli również: Pani Barbara Potulska - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku, Pani Małgorzata Kistowska – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku, Pani Lilianna Hoppe - Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku, Pani Joanna Grzyba - Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańsk.

Bezkonkurencyjnie I miejsce, z najlepszym wynikiem z testu i części ustnej XXX OWE w województwie pomorskim, zajęła

Małgorzata Styczewska
z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni pracująca pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kupczyk-Skodowskiej.

W tej części konkursu wyłoniono również łącznie 8 uczniów, którzy uzyskali najwięcej punktów (suma części pisemnej i ustnej). Wojewódzki Komitet Organizacyjny podejmie wszelkie starania, aby cała ósemka reprezentowała nasze województwo na szczeblu centralnym 5-7 czerwca 2015 r. w Olsztynie.
Uczestnicy części ustnej eliminacji otrzymali nagrody w postaci książek, sprzętu elektronicznego, zestawów kosmetyków oraz materiałów edukacyjnych.

Do wszystkich uczestników eliminacji wojewódzkich wysłane zostaną drogą pocztową dyplomy oraz zaświadczenia potwierdzające udział w Olimpiadzie. Prosimy o cierpliwość.

Imienne zaproszenia na etap centralny zostaną wysłane pocztą tradycyjną na podane adresy do korespondencji. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną przekazane bezpośrednio zainteresowanym.

Pobierz:

- wyniki eliminacji w woj. pomorskim!!!,

- pytania części pisemnej eliminacji okręgowych,
- pytania dogrywki eliminacji okręgowych,
- szyfr odpowiedzi eliminacji okregowych,
- prezentacja wyświetlona podczas rozpoczęcia OWE,
- pytania części ustnej eliminacji okregowych zestawy 1-6,
- pytania części ustnej eliminacji okregowych zestawy 7-12,
- program OWE,
- pytania etapu szkolnego,
- pytania dogrywki etapu szkolnego,
- szyfr odpowiedzi etapu szkolnego,
- regulamin OWE,
- harmonogram najbliższych edycji OWE.

Wszystkim Uczestnikom oraz ich Opiekunom dziękujemy za zaangażowanie, a Zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W tym miejscu pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Eliminacji Wojewódzkich XXX OWE, Komisji Konkursowej, wolontariuszom oraz fundatorom nagród, bez pomocy których nie udałoby się całe przedsięwzięcie!

Organizator: Współorganizator:  Patronat: Partner:
 logo lop male  logoug  rdos gdansk small  logor RCWG małe internet
 LOP Okręg w Gdańsku  Instytut Geografii UG

WFOSiGW wersja kolor-01

XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej w województwie pomorskim realizowana jest w ramach zadania dofinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku

Olimpiadę w woj. pomorskim wspierają także:
logo lasy panstwowe pewik logo LOgo jubileuszowe-pogrubione-25-lat-owal  logo GM NOWE.BE7 logo WOLONTARIATcmyk

W razie pytań czy wątpliwości prosimy kontaktować się mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (58 341 43 76, kom. 698 796 612).
Opiekunowie (z woj. pomorskiego), którzy nie otrzymują mailowych informacji dot. Olimpiady, a chcieliby się z nimi zapoznawać proszeni są o zgłoszenie mailowe bądź telefoniczne.

IMG 7131 IMG 7154 IMG 7157 IMG 20150418 115834 IMG 7184 IMG 7186 IMG 7199 IMG 7239