Zebranie Zarządu Okręgu LOP w Gdańsku - marzec 2012

z_z

Dnia 27 marca odbyło sie zebranie
Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku

Spotkanie rozpoczęto od uroczystych gratulacji dla Pani Lilianny Hoppe, członka Zarządu Okręgu, za uzyskanie tytułu doktora nauk humanistyczno - pedagogicznych na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach dnia 16 marca 2012 r. (Temat pracy doktorskiej: „Uwarunkowania pedagogiczne kształtowania zasobu pojęć z przyrody”).

Tematem zebrania było m.in. przedstawienie relacji z obchodów „Dnia Wiosny” w Kościerzynie pod hasłem „Jak przyroda budzi się do życia”. Impreza miała na celu przede wszystkim przypomnienie tradycji i zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, poznanie jej zwiastunów, popularyzację wiedzy ekologicznej i walorów przyrodniczych okolic Strzelnicy itd.

Całościowa relacja z wydarzenia oraz zdjęcia dostępne są w artykule: kliknij tutaj.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie spraw bieżących dotyczących funkcjonowania naszego Stowarzyszenia a także zatwierdzenie projektu tablicy pamiątkowej ku czci śp. dr inż. Alfonsa Sikory – Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody w Gdańsku oraz Twórcy i wieloletniego Działacza Ligi Ochrony Przyrody na Pomorzu.

Ważną częścią zebrania było również uhonorowanie Sekretarza Zarządu LOP w Gdańsku Pani Alicji Głodkiewicz symboliczną statuetką żubra. W ten sposób podziękowaliśmy Pani Alicji za serce i trud włożony w działania na rzecz edukacji ekologicznej i ochrony przyrody w województwie pomorskim, a także troskę i zaangażowanie w działalność naszego Stowarzyszenia. Wyraziliśmy również wielkie uznanie oraz radość, iż mimo przejścia Pani Sekretarz na emeryturę, pragnie dalej aktywnie uczestniczyć w pracach Ligi.