Leśny Festyn Edukacyjny 2016

plakat-01
Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku serdecznie zaprasza wszystkich miłośników przyrody na Leśny Festyn Edukacyjny, który odbędzie się w sobotę dn. 10.09.2016 w godz. 11-18 na Skwerze Kościuszki. Jak co roku rodzinny festyn jest organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku.

Już po raz dwunasty gdańscy leśnicy zapraszają mieszkańców Trójmiasta i turystów na Leśny Festyn Edukacyjny, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem "DREWNO = ŻYCIE".

W programie m.in :

- Prezentacje i wystawy

- Warsztaty z rozpoznawania gatunków drewna po ich przekroju

- Pokazy sokolnicze i rzeźbiarskie

- Możliwość kupienia i posadzenia własnego drzewka

- Gry, konkursy, zabawy edukacyjne dla dzieci

Na Festynie nie zabraknie również stoiska Ligi Ochrony Przyrody przy którym najmłodsi uczestnicy będą mieli możliwość zagrania  w gry edukacyjne związane z tematyką alternatywnych źródeł energii oraz segregacji odpadów jak również rozpoznawiania gatunków drzew i roślin chronionych.