Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Ptaki Wodne" 2015

Ferran Pestaña Cyranka
Ptaki to grupa zwierząt, która opanowała praktycznie wszystkie środowiska życia na naszej planecie. Poza przestrzenią powietrzną spotykamy je na lądzie, a nawet pod powierzchnią oraz w wodzie. W tym ostatnim przypadku część gatunków opanowała sztukę nurkowania, polując na głębokościach liczonych w dziesiątkach metrów.

Również przyroda naszego kraju jest bogata gatunkami ptaków silnie związanych z wodą. Spróbujmy zatem uwiecznić je na fotografiach w ich naturalnym środowisku, tak, aby te obrazy stanowiły nasz przekaz dla przyszłych pokoleń. Przekaz o tyle istotny, że zmiany w otaczającym nas świecie silnie wpływają, między innymi, na stan środowiska wodnego. Stąd też każda fotografia przyrodnicza staje się swoistym kapsułą czasu, o trudnej do przecenia wartości dokumentalnej.

Główne założenia konkursu:

 1. Czas trwania konkursu: do 15 października 2015 r.
 2. Cel konkursu: dokumentacja zdjęciowa rodzimych gatunków ptaków, które swoją biologią są związane ze środowiskiem wodnym.
 3. W konkursie może uczestniczyć każdy fotograf, bez względu na wiek i przynależność organizacyjną.
 4. Prace konkursowe będą oceniane w jednej kategorii „Najlepsze zdjęcie"
 5. Prace muszą być wykonane na terenie kraju, nie wcześniej niż 01 stycznia 2010r. i nie mogą też być wcześniej prezentowane na wystawach i konkursach oraz publikowane w wydawnictwach i Internecie.
 6. Prace należy złożyć lub przesłać do siedziby Oddziału Morskiego PTTK przy ul. 3 Maja 27, 81 – 364 Gdynia w terminie do 15 października 2015r. (decyduje data złożenia lub data stempla pocztowego).
 7. Organizatorzy przewidują:
  • nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc;
  • wyróżnienia za zajęcie miejsca od czwartego do dziesiątego.
 8. Informacji dotyczących konkursu udziela Komisja :
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefon 501 446 410
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefon 797 124 058

 

Szczegółowy regulamin konkursu z formularzem zgłoszeniowym - kliknij tutaj

 

Organiztorzy:

pttk  logo lop male  turystyka laczy pokolenia

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2017/2018:

 legitymacja 2017 18

 

znak natury male