Powiatowy konkurs "Świadomy konsument Europy" już za nami 2014

DSC 00456
W kwietniu, już po raz siódmy, w Gimnazjum nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Chojnicach odbył się powiatowy konkurs ekologiczny pt. „Świadomy konsument Europy". Jak co roku gimnazjaliści popisali się niesamowitą wiedzą i umiejętnościami rozpoznawania ekoznaków.

Głównym założeniem konkursu jest propagowanie wiedzy dotyczącej ,,eko-znaków" umieszczanych m.in. na produktach spożywczych, chemicznych, czy też urządzeniach elektronicznych.

Podczas wspólnej zabawy uczniowie rozwiązali testy, ułożyli trudne domino, zagrali w „pary", przedstawili wykonane przez siebie prezentacje multimedialne pt. „Jak Pinokio trafił do Krainy Ekoznaków?". Oczywiście byli zwycięzcy i ci, którym w tym roku się nie udało.

Organizatorzy dziękują bardzo serdecznie uczniom, ich opiekunom za zaangażowanie i radosną atmosferę, sponsorom za nagrody i słodkości oraz gościom za udział w przedsięwzięciu.

Ewa Reith

Opiekun Szkolnego Koła
Ligi Ochrony Przyrody

DSC 0036 DSC 0048 DSC 0051 DSC 0060 DSC 0063 DSC 0074 DSC 0079 DSC 0085 DSC 0087 DSC 0101