Zebranie Oddziału LOP w Chojnicach 2016

DSC02204
Dnia 12 października 2016 roku w Technikum nr 2 w Chojnicach odbyło się spotkanie członków LOP oraz miłośników przyrody.

Więcej informacji w artykule.

Na początku zebrania Pani Prezes Sławomira Brunka powitała uczestników - zwłaszcza nowych członków naszej organizacji oraz zachęciła wszystkich do aktywnych działań na rzecz środowiska lokalnego w bieżącym roku szkolnym.

Następnie odbyła się prelekcja Państwa Brunka z Regionalnego Centrum Mikroorganizmów Brunka Natural na temat dobroczynnego wpływu mikroorganizmów na strukturę gleby, procesy mineralizacji szczątków organicznych oraz rozwój próchnicy glebowej. Uczestnicy spotkania mogli się przekonać jak ważne dla procesów biochemicznych są mikroorganizmy i jak duże spustoszenie w strukturze gleby niesie stosowanie nadmiernej ilości pestycydów.

Po wykładzie odbyła się dyskusja prelegentów z uczestnikami spotkania. Następnie pan Marek Pałaszyński przedstawił ofertę edukacyjną Nadleśnictwa Rytel, a Piotr Rynka zachęcił zebranych do udziału w kampaniach ekologicznych prowadzonych w bieżącym roku szkolnym.

Tekst: Sławomira Brunka,

Piotr Rynka

DSC02207 DSC02210 DSC02213 DSC02217 DSC02218

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2018/2019:

 znaczek lop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b