"POZNAJEMY PTAKI GDYNI -przewodnik multimedialny młodego ornitologa"

MIĘDZYSZKOLNY KONKURSU EKOLOGICZNY NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ organizowany przez OM LOP w Gdyni w roku szkolnym 2011/2012

Wyniki konkursu - kliknij tutaj

1. Organizatorem konkursu jest V Liceum Ogólnokształcące w Gdyni i Oddział Miejski LOP w Gdyni.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych w Gdyni.

3. Cele konkursu:

• poznanie różnych gatunków ptaków występujących na terenie Gdyni;
  • poznanie wymagań życiowych ptaków związanych ze środowiskiem miejskim;
  • kształcenie obywateli świadomych destrukcyjnego wpływu człowieka na środowisko naturalne i skutków antropogenicznego przekształcania ekosystemów dla żyjących w nich ptaków;
  • zainteresowanie młodzieży problematyką ekologiczną;
  • rozwijanie wśród uczniów umiejętności stosowania wiedzy ekologicznej w praktyce.

4. Zadanie konkursu:

• zaprojektowanie, utworzenie i przedstawienie na CD ROM-ie prezentacji multimedialnej poświęconej różnym gatunkom ptaków występujących na terenie Gdyni;
  • praca obejmuje opis 10 - 20 gatunków ptaków (preferowane są  prace  samodzielne, własne zdjęcia, teksty);
  • uczestnicy konkursu pracują indywidualnie, nauczyciel pełni rolę opiekuna projektu.

Zadania  oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli V Liceum Ogólnokształcącego  i O.M. LOP w Gdyni.

5. Termin przekazywania prac na konkurs - 30 kwietnia 2012r.

6. Miejsce przekazywania prac konkursowych - V Liceum Ogólnokształcące im. płk Stanisława Dąbka w Gdyni.

Szczegółowe informacje - sekretariat V LO tel.  58-625-44-68 lub na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

7. Założenia organizacyjne:
- każdy uczeń ma prawo nadesłać lub osobiście dostarczyć jedną pracę.

8. Uczniowie wyróżnieni przez Jury otrzymują nagrody ufundowane przez  organizatorów i (Wydział Ochrony  Środowiska i Rolnictwa  Urzędu  Miasta  Gdyni oraz Oddział Miejski LOP w Gdyni).

9. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni przez organizatorów o wynikach konkursu i terminie wręczania nagród.

Opiekunowie konkursu:

Izabela Niezgoda V LO w Gdyni

Ewelina Ziemian  V LO w Gdyni

Regulamin konkursu (do druku)